REKLAMA
REKLAMA

Chciał wręczyć łapówkę policjantom. Podczas badania trzeźwości włożył do policyjnych dokumentów 100 funtów

SANOK / PODKARPACIE. 39-letni mężczyzna, chcąc przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę. Mieszkańcowi powiatu sanockiego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 28 grudnia 2014 roku około godziny 22. w Sanoku. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że po awanturze domowej nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Na ul. Lipińskiego zauważyli pieszego, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. Okazało się, że jest to 39-latek, który wcześniej był agresywny wobec domowników. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla swojej żony i dzieci, dlatego też zdecydowali o odizolowaniu mężczyzny i doprowadzeniu go do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia i uspokojenia się.

39-latek odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna mógł w stanie nietrzeźwości prowadzić samochód został przewieziony do szpitala, celem pobrania krwi do określenia ilości alkoholu w organizmie. Tam mężczyzna nakłaniał funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Chcąc uniknąć konsekwencji prawnych mężczyzna włożył do książki rejestru badań na zawartość alkoholu 100 funtów brytyjskich. Policjanci natychmiast zareagowali i poinformowali mężczyznę, że za popełnienie przestępstwa wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnie podjętej czynności, zostaje zatrzymany. Pieniądze natomiast zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

W miniony poniedziałek 39-latek usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej w celu skłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Sprawca przyznał się do popełnienia tego czynu.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wydała postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Zgodnie z art. 229 § 3 kodeksu karnego za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

źródło: KPP Sanok

foto: sxc.hu / andyculpin

05-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)