REKLAMA
REKLAMA

Chciał wręczyć łapówkę policjantom. Podczas badania trzeźwości włożył do policyjnych dokumentów 100 funtów

SANOK / PODKARPACIE. 39-letni mężczyzna, chcąc przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, zaproponował łapówkę. Mieszkańcowi powiatu sanockiego grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 28 grudnia 2014 roku około godziny 22. w Sanoku. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że po awanturze domowej nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Na ul. Lipińskiego zauważyli pieszego, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. Okazało się, że jest to 39-latek, który wcześniej był agresywny wobec domowników. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla swojej żony i dzieci, dlatego też zdecydowali o odizolowaniu mężczyzny i doprowadzeniu go do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia i uspokojenia się.

39-latek odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna mógł w stanie nietrzeźwości prowadzić samochód został przewieziony do szpitala, celem pobrania krwi do określenia ilości alkoholu w organizmie. Tam mężczyzna nakłaniał funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Chcąc uniknąć konsekwencji prawnych mężczyzna włożył do książki rejestru badań na zawartość alkoholu 100 funtów brytyjskich. Policjanci natychmiast zareagowali i poinformowali mężczyznę, że za popełnienie przestępstwa wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnie podjętej czynności, zostaje zatrzymany. Pieniądze natomiast zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

W miniony poniedziałek 39-latek usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej w celu skłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Sprawca przyznał się do popełnienia tego czynu.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wydała postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego. Zgodnie z art. 229 § 3 kodeksu karnego za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

źródło: KPP Sanok

foto: sxc.hu / andyculpin

05-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)