REKLAMA
REKLAMA

„Ciocia z Ameryki” weźmie udział w „Mam talent”! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. – Jestem bardzo szczęśliwy i ciągle nie mogę uwierzyć. To dla mnie ogromna szansa, przez kilka dni nie mogłem dojść do siebie – mówi Łukasz Bańczak, który już w lipcu weźmie udział w castingu jurorskim do nowej edycji programu „Mam talent”. Jego muzyczny i satyryczny talent dobrze znają mieszkańcy Zagórza. Teraz został doceniony również przez osoby rekrutujące do znanego show TVN-u.

Beata Strzałka

Łukasz Bańczak to 25-letni zagórzanin – z zawodu kasjer, z powołania muzyk i satyryk. Od kilku lat niezawodnie bierze udział w lokalnych imprezach i przedstawieniach teatralnych. Czynnie działa w młodzieżowej grupie parafialnej „Effatha” oraz udziela się podczas koncertów charytatywnych. Śpiewa od najmłodszych lat. Cały swój wolny czas poświęca muzyce.

Dobry czy zły dzień zapełniam śpiewem. To mój sposób na życie – mówi Łukasz. Każdy, kto zobaczy go na scenie nie ma wątpliwości – to urodzony artysta.

Kabareciarz pełną parą

Mimo iż preferuje muzykę klasyczną i nostalgiczną świetnie czuje się także, jako kabareciarz. Od niedawna zabawia gości weselnych, jako słynna „Ciocia z Ameryki”. Pod tą nazwą kryją się krótkie skecze w jego wykonaniu, prezentowane na weselach.
Charakteryzuje je znakomity kontakt komika z widzem. Uczestnicy przyjęcia są „wciągani” do wspólnej zabawy, a reakcje publiczności stają się częścią programu.

Postać „Cioci z Ameryki” powstała pod wpływem impulsu. Chciałem przygotować coś nietypowego na wesele znajomych. Przy pierwszych skeczach mocno posiłkowałem się materiałami z Internetu, potem „poszedłem na żywioł” – twierdzi Łukasz. – Teraz najważniejsze jest dla mnie by każdy występ był oryginalny i różnił się od poprzedniego.

Oficjalny profil „Cioci z Ameryki” na facebooku powstał niecały miesiąc temu, a już na swoim kącie ma blisko 1200 użytkowników. To znakomity wynik.

Nie spodziewałem się takiego zainteresowania. Jest to dla mnie motywacja do dalszego działania. To właśnie uśmiech na twarzach ludzi przekonuje mnie do tego, że to, co robię ma sens – mówi artysta.

„Próba nie strzelba”

Łukasz sam nie miał odwagi pomyśleć o wystąpieniu w telewizyjnym show. To znajomi i bliscy „pchnęli go” zapewniając, że ma talent.

To oni od dawna namawiali mnie, żebym spróbował swoich sił w programie. Jednak zwlekałem z tą decyzją. Zawsze uważałem, że są lepsi – przyznaje Łukasz. – Poza tym brakowało mi wiary w siebie. Dałem się jednak przekonać i nie żałuję.

Pierwsze podejście do programu miało miejsce w maju 2014 roku.  Łukasz wziął wtedy udział w precastingu zorganizowanym w Rzeszowie

 – Pomimo stresu byłem z siebie zadowolony. Pokonałem tremę. Niestety, tylko jedna osoba przeszła dalej. Nie udało się – wspomina z żalem Łukasz.

Na szczęście nie zniechęcił się. Tym razem wysłał zgłoszenie drogą internetową. Zmontował krótki filmik, w którym zaprezentował utwór „Ave Maria” oraz montaż najciekawszych fragmentów „Cioci z Ameryki”.

– W wyborze fragmentów pomogła mi Renia, moja przyjaciółka. Jest niezastąpiona. To ona nagrywa moje występy i pomaga mi w charakteryzacji. Z kolei zespół „Hit” przygotował podkład muzyczny dostosowany do mojej barwy głosu. Dzięki nim wszystko jest „dopięte na ostatni guzik” – podkreśla artysta.

„Szansa na sukces”

Jego starania zostały zauważone. Artysta dostał przepustkę do wybranego przez siebie miasta, w którym organizowane są castingi do show. Zdecydował się na Kraków. Tam, w lipcu wystąpi przed słynnym jury, w którym zasiadają Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin Egurrola.

Po telefonie z TVN-u nie mogłem dojść do siebie. Wystąpienie przed jury programu to wielkie wyróżnienie i szansa na „wyjście z tłumu”. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Nie istotne czy uda się przejść do następnego etapu, już czuję się doceniony – z dumą zauważa.

Podczas tegorocznego castingu jak zawsze będzie mu towarzyszyć Renia. – Cały czas się przygotowuję się do programu. Planuje zaprezentować utwór Kanona „Hallelujah”, „Ave Maria” i skecz „Cioci z Ameryki” – zdradza nam artysta.

To niepowtarzalna szansa dla Łukasza, czy zobaczymy go w najbliższych odcinkach na żywo, okaże się już w lipcu. Do tego czasu „trzymamy kciuki”.

„Mam talent” program rozrywkowy o charakterze konkursu emitowany przez TVN. Opiera się na licencji brytyjskiego formatu Got Talent. Celem show jest wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje możliwości artystyczne. Najwyżej oceniony talent otrzymuje nagrodę w wysokości 300 000 zł. O innych nagrodach decyduje producent.

Prowadzącymi program są Marcin Prokop i Szymon Hołownia, a w jury zasiadają Agnieszka Chylińska (od 1. edycji), Małgorzata Foremniak (od 1. edycji) i Agustin Egurrola (od 6. edycji).

Łukasz Bańczak

Profil na facebooku:
Fot. https://www.facebook.com/pages/Ciocia-z-Ameryki/827163063999080?fref=photo

Profil na ising:
http://ising.pl/promyczek1500

ZOBACZ WYSTĘP ŁUKASZA BAŃCZAKA


źródło: Youtube.com / autor: www.a-rec.pl

foto: arch. prywatne Łukasza Bańczaka (1, 2, 3, 7) / www.a-rec.pl (4, 5, 6)

18-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook