REKLAMA
REKLAMA

Co dalej ze strażą miejską w Sanoku? Nie będzie referendum (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pod lupą zarządu miasta znajdzie się straż miejska. Włodarze zastanowią się nad słusznością prowadzenia tej jednostki. – Musimy gruntownie przeanalizować system pracy straży miejskiej. Wyciągniemy wnioski, podejmiemy decyzję dotyczącą przyszłości jednostki – mówi Tadeusz Pióro.

Kontrowersjom związanym z dyskusją o zasadności funkcjonowania w Sanoku straży miejskiej, praktycznie od początku towarzyszył pomysł zorganizowania referendum. Dziś już wiemy, że w najbliższej przyszłości głosowania nie będzie.

Nie mamy pieniędzy na zorganizowanie referendum – uciął wszelkie spekulacje burmistrz Tadeusz Pióro podczas konferencji zorganizowanej 5 stycznia w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Wprawdzie nie poznamy oficjalnego wyniku głosowania mieszkańców, ale tajemnicą poliszynela jest fakt, że zdania sanoczan są podzielone.

Straż miejska jest bardzo potrzebna. Miasto jest bezpieczniejsze, sama byłam świadkiem skutecznej interwencji. Sami funkcjonariusze dobrze się zachowują i pilnują porządku – mówiła przed naszą kamerą jedna z sanoczanek.

Efekty pracy straży miejskiej są mizerne. Lepiej dofinansować policję i mieć większy pożytek – odbijał piłeczkę mieszkaniec miasta.

Burmistrz zadeklarował, że na razie nie została podjęta decyzja w sprawie przyszłości sanockiej jednostki.

Musimy przeanalizować pracę strażników. Chcemy wyartykułować zadania stojące przed jednostką, gdyż być może jest tak, że straż miejska ma za dużo przypisanych zadań i rozmywają się te, które są najważniejsze. Na tym etapie nie ma decyzji o likwidacji – mówił Tadeusz Pióro.

Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższych dniach mają odbyć się spotkania włodarzy miasta z komendantem oraz z przedstawicielami Komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

Obecnie w straży miejskiej w Sanoku pracuje 13 osób. Komendant oraz 12 strażników. W 2013 roku funkcjonariusze interweniowali 3995 razy, nakładając 404 mandaty karne na kwotę 35 580 zł. Wszczęto 383 postępowania wyjaśniające w sprawach o wykroczenia oraz sporządzono 133 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku. Dyżurny otrzymał 2114 zgłoszeń od mieszkańców miasta.

Roczny koszt funkcjonowania straży miejskiej w Sanoku to około 600 tys. zł.

Raport z 2014 roku zostanie opublikowany na portalu Esanok.pl.

ZOBACZ TAKŻE:
W Sanoku nie ma zapędów do likwidacji Straży Miejskiej (FILM, SONDA)

08-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)