REKLAMA
REKLAMA

Czołgiści z Żurawicy na największym w Polsce poligonie (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / KRAJ. 1 Batalion Czołgów z Żurawicy jest na zimowym poligonie. Transporterem operacyjnym przejechali prawie 800 km do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Wracają 15 marca.

Nasi żołnierze kilka razy w roku jeżdżą na szkolenia na poligonie, które ma na celu praktyczne przygotowanie ich do działań w trybie wojennym – wyjaśnia kpt. Konrad Radzik, oficer prasowy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. – Poligon w Drawsku Pomorskim jest największym w kraju i daje duże możliwości. Na szkoleniu przebywa tam obecnie 200 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu – dodaje.

Czołgiści z Żurawicy na szkolenie wyruszyli 12 lutego. Elementem szkolenia jest transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem. Cały załadunek 15 czołgów T-72M1 i trzech wozów zabezpieczenia trwał niecałe 20 minut.

Poligon w Drawsku ze względu na swoja wielkość oraz rzeźbę terenu wymusza całkiem inne działanie i zachowanie niż ten, gdzie szkolimy się najczęściej, czyli w Nowej Dębie – dodaje dowódca 1 Batalionu Czołgów ppłk Wiesław Szczepankiewicz.

Czołgiści obecnie realizują szkolenie poligonowe w warunkach zimowych na największym poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Oprócz wykonywania strzelań amunicją bojową, uczestniczyć będą w ćwiczeniach taktycznych potwierdzając swoje umiejętności. W szkoleniu wezmą także udział żołnierze rezerwy i Narodowych Sił Rezerwowych. Do Żurawicy wrócą w połowie marca br.

fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
źródło: Rzeszow24.pl

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)