REKLAMA
REKLAMA

Czworonożny funkcjonariusz BOSG odszedł na emeryturę (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu na zasłużoną emeryturę odszedł EKS – pies służbowy z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce.

Ten „czworonożny funkcjonariusz”, wyszkolony w zakresie wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni, wielokrotnie udowadniał swoją skuteczność i przydatność w służbie. Często promował także wizerunek Straży Granicznej w ramach działań profilaktycznych i charytatywnych.

Eksa uroczyście pożegnał Komendant oraz funkcjonariusze z Placówki. Przez ostatnie 7 lat, Eksowi w codziennej służbie towarzyszył st. chor. SG Łukasz Dubiel i to u jego boku EKS spędzi swoją spokojną starość.

Na pożegnanie psi „emeryt” otrzymał od Komendanta Placówki i żegnających go funkcjonariuszy pamiątkowy nieśmiertelnik oraz zestaw upominków w tym swoją ulubioną karmę.

Obecnie w Bieszczadzkim OSG służbę pełni 48 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

źródło: BOSG

30-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)