REKLAMA
REKLAMA

Czworonożny funkcjonariusz BOSG odszedł na emeryturę (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu na zasłużoną emeryturę odszedł EKS – pies służbowy z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce.

Ten „czworonożny funkcjonariusz”, wyszkolony w zakresie wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni, wielokrotnie udowadniał swoją skuteczność i przydatność w służbie. Często promował także wizerunek Straży Granicznej w ramach działań profilaktycznych i charytatywnych.

Eksa uroczyście pożegnał Komendant oraz funkcjonariusze z Placówki. Przez ostatnie 7 lat, Eksowi w codziennej służbie towarzyszył st. chor. SG Łukasz Dubiel i to u jego boku EKS spędzi swoją spokojną starość.

Na pożegnanie psi „emeryt” otrzymał od Komendanta Placówki i żegnających go funkcjonariuszy pamiątkowy nieśmiertelnik oraz zestaw upominków w tym swoją ulubioną karmę.

Obecnie w Bieszczadzkim OSG służbę pełni 48 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

źródło: BOSG

30-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.