REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Desant i ewakuacja… ćwiczenia na wysokości (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Pięć dni, w Bieszczadach, trwało szkolenie wysokościowe funkcjonariuszy Straży Granicznej, policyjnych antyterrorystów, strażaków, żandarmerii wojskowej i ratowników GOPR-u.

Uczestnicy, korzystając ze śmigłowca PZL Kania, doskonalili swoje umiejętności z zakresu technik wysokościowych.

Od 7 do 11 września na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu i na Zalewie Solińskim odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział funkcjonariusze SG z Bieszczadzkiego i Podlaskiego Oddziału, a także Karpackiego Ośrodka Wsparcia. W szkoleniu uczestniczyli również policjanci pododdziałów antyterrorystycznych z Rzeszowa, żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa, oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Działania zorganizowano pod kątem wykorzystania śmigłowca Straży Granicznej PZL Kania i technik wysokościowych.

full_ddf0d65b9a383523889dcd8c7bc634f3

Przez 5 dni uczestnicy szkolenia w trakcie symulowanych akcji ćwiczyli techniki desantowe, ratowniczo-ewakuacyjne i wysokościowe. Działania te mogą być wykorzystane zarówno w pełnionej służbie granicznej, zwłaszcza w Bieszczadach, jak również podczas codziennej pracy policjantów, strażaków czy pracowników GOPR-u. Wspólne szkolenie pozwoliło na wymianę doświadczeń i na wypracowanie rozwiązań taktycznych dla sytuacji, które mogą mieć miejsce w przyszłości.

BOSG

18-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)