REKLAMA
REKLAMA

Dobrze przepracowana zima przynosi efekty. Sanoczanie na fali

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy biegacze nie zwalniają tempa. Bardzo dobrze prezentowali się Dziewiński, Fedak i Nowosielski, a także młody Hunia, którzy oprócz wysokich lokat w klasyfikacjach osiągali znakomite rezultaty w Polsce i za granicą.

Ostatnie tygodnie okazały się dla sanoczan bardzo pomyślne. Damian Dziewiński zaliczył cztery starty w Polsce i dwa na Słowacji. Reprezentant TG „Sokół” Sanok zajął 4. miejsce generalnie w Jedliczu na 6,4 km (czas 21:13). Startowało tam 170 osób. W Żabnie na 10,3 km stanął na najniższym stopniu podium, osiągając rezultat 35:00. 2. miejsce generalnie przypadło mu w Humennym na 4,8 km (czas 15:24). Czerwiec Damian Dziewiński zakończył mocnym akcentem w Husowie, gdzie był drugi generalnie i pierwszy w kategorii 30-50 lat na dystansie 5,5 km (czas 18:50).

Następnie sanocki biegacz wystartował w słowackim Presovie na 15 km, gdzie na 60. uczestników przegrał zaledwie z jednym, notując czas 53:40. W ostatnim biegu na 5. km w Grodzisku Dolnym zajął 2. miejsce generalnie na 180 osób (15:58). Do Grodziska pojechał również jego uczeń – Maciej Hunia, który wykręcił czas 17:27, co dało mu drugie miejsce w kategorii 17-19 lat.

Świetnie spisywali się również Grzegorz Fedak, Marek Nowosielski i Marek Szewczyk, którzy stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Fedak okazał się bezkonkurencyjny w grupie 30-39 lat w biegu na 10 km w Rogach. Na metę przybiegł z czasem 35:18, poprawiając tym samym rezultat z ostatniej edycji o ponad pół minuty.

Wysoką formę potwierdził również Marek Nowosielski, który w Rogach w kategorii 60-69 lat uznał wyższość tylko znakomitemu biegaczowi Zygmuntowi Łyżnickiemu. Nasz zawodnik zanotował czas 43:12. Wraz z Grzegorzem Fedakiem i Markiem Szewczykiem wystartował również w Stalowej Woli na 10 km, gdzie zjechała się biegowa śmietanka nie tylko z naszego województwa, ale również z odległych stron Polski. Marek Nowosielski wbiegł na metę z czasem 41:17, co pozwoliło mu na zajęcie 4. miejsca w kategorii.

Marek Szewczyk bardzo dobrze wypadł w kategorii 40-49 lat, gdzie z wynikiem 37:11 zameldował się tuż za podium w kategorii. Czwarta pozycja pozwoliła jednak na dekorację i przyznanie nagrody. Najszybszy z sanoczan w Stalowej Woli okazał się Grzegorz Fedak. 36-latek z czasem 36:35 zajął dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej na 378. startujących.

Już niebawem kolejne starty sanockich biegaczy, o których będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.

16-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)