REKLAMA
REKLAMA

Egipt, Turcja i Tunezja niebezpieczne. Sanoczanie wybierają Grecję (RAPORT)

SANOK / PODKARPACIE. Coraz więcej osób decyduje się w wakacje na zagraniczne wycieczki. Na podstawie danych podanych przez sanockie biura turystyczne sprawdziliśmy, gdzie najchętniej wyjeżdżają sanoczanie i czy zawsze obierają bezpieczne kierunki…

Wakacyjne oferty w większości biur turystycznych pojawiają się w kwietniu. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z sanockich biur, mieszkańcy naszego miasta najwięcej wycieczek kupili w okresie od 25 maja do 19 czerwca. W kontekście nasilonych w ostatnim czasie zamachów terrorystycznych w Europie jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze wycieczek jest bezpieczeństwo.

O szczególną ostrożność i rozwagę przy wyborze wakacyjnych wycieczek wielokrotnie apelowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak podaje oficjalna strona internetowa MSZ-u w artykule z 27 lipca br. najbardziej niebezpiecznym terenem ze względu na potencjalne zamachy terrorystyczne jest obecnie Turcja.

W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności.” – czytamy na stronie Ministerstwa.

BIURO PODRÓŻY „X”:
Grecja – 3 wycieczki
Włochy – 2 wycieczki
Chorwacja – 1 wycieczka
Francja (Korsyka) – 1 wycieczka)

To nie dziwne, że najwięcej osób decyduje się na Grecję. Oferta jest naprawdę dobra. Poza tym Grecja to gwarancja pogody. Jeśli chodzi o zamachy, Grecja nigdy nie była strefą zagrożenia – komentuje pracownik biura „X”. – W czerwcu mieliśmy bardzo ciekawą ofertę do Francji, ale turyści zrażają się kwietniowymi zamieszkami związanymi z atakiem na Charlie Hebdo – dodaje.

BIURO PODRÓŻY „Y”:
Grecja – 49 wycieczek
Turcja – 42 wycieczki
Bułgaria – 24 wycieczki
Hiszpania 21 – wycieczek

W kwestii zamachów jesteśmy dość stanowczy. Nie polecamy naszym klientom Egiptu, Turcji i Tunezji. W zasadzie niebezpieczeństwo może czaić się wszędzie, ale w większości przypadków potencjalni turyści bez zastanowienia skreślają z listy właśnie te trzy kraje – zdradza pracownik biura podróży „Y”.

BIURO PODRÓŻY „Z”:
Grecja – 48 wycieczek
Bułgaria – 40 wycieczek
Turcja – 20 wycieczek

Mimo wielu ostrzeżeń, o jakich słyszeliśmy od początku sezonu, sprzedaliśmy aż 20 wycieczek do Turcji. Dużo osób decyduje się jednak na Grecję i Bułgarię. W zeszłych latach kraje arabskie były zdecydowanie częściej wybierane – mówi redakcji naszego portalu pracownik biura „Z”.

BIURO PODRÓŻY „Ź”:
Grecja – 12 wycieczek
Hiszpania – 3 wycieczki
Bułgaria – 3 wycieczki
Egipt – 1 wycieczka

Obserwujemy spadek kupna ofert z krajów arabskich. Mimo niższych cen, ludzie nie chcą tam teraz jeździć. Ciągle trwa szał na Grecję – tłumaczy pracownik biura „Ź”.

W zestawieniu czterech biur podróży, które udzieliły nam informacji, najwięcej sanoczan zdecydowało się na Grecję (112 wycieczek). 67 razy wybierano Bułgarię, 62 oferty sprzedano do Turcji, 24 do Hiszpanii, 2 do Włoch, 1 do Francji i 1 do Egiptu.

Red.

 

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)