REKLAMA
REKLAMA

Egipt, Turcja i Tunezja niebezpieczne. Sanoczanie wybierają Grecję (RAPORT)

SANOK / PODKARPACIE. Coraz więcej osób decyduje się w wakacje na zagraniczne wycieczki. Na podstawie danych podanych przez sanockie biura turystyczne sprawdziliśmy, gdzie najchętniej wyjeżdżają sanoczanie i czy zawsze obierają bezpieczne kierunki…

Wakacyjne oferty w większości biur turystycznych pojawiają się w kwietniu. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z sanockich biur, mieszkańcy naszego miasta najwięcej wycieczek kupili w okresie od 25 maja do 19 czerwca. W kontekście nasilonych w ostatnim czasie zamachów terrorystycznych w Europie jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze wycieczek jest bezpieczeństwo.

O szczególną ostrożność i rozwagę przy wyborze wakacyjnych wycieczek wielokrotnie apelowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak podaje oficjalna strona internetowa MSZ-u w artykule z 27 lipca br. najbardziej niebezpiecznym terenem ze względu na potencjalne zamachy terrorystyczne jest obecnie Turcja.

W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności.” – czytamy na stronie Ministerstwa.

BIURO PODRÓŻY „X”:
Grecja – 3 wycieczki
Włochy – 2 wycieczki
Chorwacja – 1 wycieczka
Francja (Korsyka) – 1 wycieczka)

To nie dziwne, że najwięcej osób decyduje się na Grecję. Oferta jest naprawdę dobra. Poza tym Grecja to gwarancja pogody. Jeśli chodzi o zamachy, Grecja nigdy nie była strefą zagrożenia – komentuje pracownik biura „X”. – W czerwcu mieliśmy bardzo ciekawą ofertę do Francji, ale turyści zrażają się kwietniowymi zamieszkami związanymi z atakiem na Charlie Hebdo – dodaje.

BIURO PODRÓŻY „Y”:
Grecja – 49 wycieczek
Turcja – 42 wycieczki
Bułgaria – 24 wycieczki
Hiszpania 21 – wycieczek

W kwestii zamachów jesteśmy dość stanowczy. Nie polecamy naszym klientom Egiptu, Turcji i Tunezji. W zasadzie niebezpieczeństwo może czaić się wszędzie, ale w większości przypadków potencjalni turyści bez zastanowienia skreślają z listy właśnie te trzy kraje – zdradza pracownik biura podróży „Y”.

BIURO PODRÓŻY „Z”:
Grecja – 48 wycieczek
Bułgaria – 40 wycieczek
Turcja – 20 wycieczek

Mimo wielu ostrzeżeń, o jakich słyszeliśmy od początku sezonu, sprzedaliśmy aż 20 wycieczek do Turcji. Dużo osób decyduje się jednak na Grecję i Bułgarię. W zeszłych latach kraje arabskie były zdecydowanie częściej wybierane – mówi redakcji naszego portalu pracownik biura „Z”.

BIURO PODRÓŻY „Ź”:
Grecja – 12 wycieczek
Hiszpania – 3 wycieczki
Bułgaria – 3 wycieczki
Egipt – 1 wycieczka

Obserwujemy spadek kupna ofert z krajów arabskich. Mimo niższych cen, ludzie nie chcą tam teraz jeździć. Ciągle trwa szał na Grecję – tłumaczy pracownik biura „Ź”.

W zestawieniu czterech biur podróży, które udzieliły nam informacji, najwięcej sanoczan zdecydowało się na Grecję (112 wycieczek). 67 razy wybierano Bułgarię, 62 oferty sprzedano do Turcji, 24 do Hiszpanii, 2 do Włoch, 1 do Francji i 1 do Egiptu.

Red.

 

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)