REKLAMA
REKLAMA

Finał VI Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w halowej piłce nożnej (FILM)

Finał VI Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w halowej piłce nożnej (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 21 marca (w sobotę) 2015 roku na terenie parafii Nowy Zagórz, w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1, odbył się finał VI Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w halowej piłce nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zawody zgromadziły najlepsze drużyny z diecezji, które wcześniej wygrały kolejne szczeble tych rozgrywek (w dekanatach i archiprezbiteratach).

Rywalizowano w dwóch kategoriach. Ministrantów młodszych (szkoły podstawowe oraz lektorów szkoły gimnazjalne. Zwycięscy w poszczególnych kategoriach chłopcy z parafii Przeworsk oraz Stubno wezmą udział w Finałach Mistrzostw Polski dla Liturgicznej Służby Ołtarza, które w dniach 1-2 maja odbędą się w Elblągu.

W kategorii ministrantów młodszych (szkoła podstawowa) zespoły podzielone były na dwie grupy.

Grupa A (Sanok Chrystus Król, Michałówka, Bóbrka)

Sanok – Michałówka 1:1
Michałówka – Bóbrka 5:2
Bóbrka – Sanok 0:4

Grupa B (Krzywcza, Jaśliska, Przeworsk oo. Bernardyni)

Krzywcza – Jaśliska 1:0
Jaśliska – Przeworsk 0:1
Przeworsk – Krzywcza 2:0

Ostatecznie zwyciężyli chłopcy z parafii Przeworsk oo. Bernardyni, którzy w finale pokonali ministrantów z parafii Krzywcza (2-1). III miejsce przypadło parafii Sanok pw. Chrystusa Króla (w meczu o trzecie miejsce wygrali 3-1), IV parafii Michałówka, V dla Bóbrki a VI zajęli ministranci z Jaślisk.

Królem strzelców w kategorii młodszej został Jakub Lechowicz z Przeworska, a najlepszym bramkarzem Krystian Barszczowski z Sanoka.

W kategorii lektorów (szkoła gimnazjalna): Berezka, Krościenko Wyżne, Leżajsk, Majdan Sieniawski, Studno.

Wyniki:
Berezka – Krościenko Wyżne 0:3
Leżajsk – Majdan Sieniawski 0:2
Stubno – Berezka 1:0
Krościenko Wyżne – Leżajsk 0:0
Majdan Sieniawski – Stubno 1:2
Berezka – Leżajsk 0:5
Krościenko Wyżne – Majdan Sieniawski 1:1
Stubno – Leżajsk 3:0
Majdan Sieniawski – Berezka 6:0
Krościenko Wyżne – Stubno 1:1

Tabela końcowatabela

Królem strzelców w tej kategorii został Mateusz Dubel z Majdanu Sieniawskiego a najlepszym bramkarzem Jakub Mezglewski z Krościenka Wyżnego.

W czasie zawodów dla wszystkich uczestników i kibiców przygotowany był ciepły posiłek oraz organizowane był konkursy z nagrodami – m.in. konkurs kapkowania oraz wiedzy sportowej. Fundatorem nagród był sklep sportowy SanSport w Sanoku.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale, dyplomy, piłki, oraz inne indywidualne nagrody, które wręczyli Burmistrz miasta i gminy Zagórz Ernest Nowak, ks. prałat Eugeniusz Dryniak – Dziekan Dekanatu Sanok II – proboszcz w Nowym Zagórzu, Tomasz Rudy – dyrektor Gimnazjum  w Zagórzu, Edward Mąka – dyrektor GOKiS w Zagórzu oraz Józef Adamkiewicz – radny gminy Zagórz.

Zwycięzcy turnieju w obu kategoriach będą reprezentować naszą diecezję na Finałach Mistrzostw Polski dla Liturgicznej Służby Ołtarza, które w dniach 1-2 maj odbędą się w Elblągu.

Kolejną imprezą sportową organizowana przez Duszpasterza LSO w diecezji przemyskiej będą IV Mistrzostwa LSO w szachach (w czerwcu) – zapisy już trwają.

Organizatorzy turnieju – ks. Krystian Koś i ks. Bogusław Krok

24-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)