REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Funkcjonariuszki z Łupkowa najlepsze podczas zawodów strzeleckich (ZDJĘCIA)

ŁUPKÓW / PODKARPACIE. 25 września na strzelnicy Aresztu Śledczego w Preszowie rozegrano zawody strzeleckie o puchar jego dyrektora. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet zajęły funkcjonariuszki polskiej Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łupkowie.

Na zaproszenie ppłk. Norberta Kundraka, Dyrektora Zakładu Karnego w Preszowie w zawodach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących różne słowackie służby mundurowe: Policję, Straż Miejską, Służbę Celną, Służbę Więzienną, Armię Słowacką oraz Strzelecki Klub Sportowy z Preszowa. Polską Służbę Więzienną reprezentowała sześcioosobowa drużyna Zakładu Karnego z Łupkowa w składzie:

drużyna żeńska
– kpt. Anna Sobolak,
– chor. Elżbieta Iskra,
– chor. Agnieszka Włodarczyk,

drużyna męska
– kpt. Marek Filipowicz,
– st. sierż. sztab. Mirosław Pawlik,
– mł. chor. Waldemar Janicki.

Polskiej delegacji przewodniczyli; ppłk Marek Grabek, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie oraz mjr Jerzy Bassa, Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie.

Zaproszenie dla reprezentacji z ZK w Łupkowie na ww. zawody zostało wystosowane przez stronę słowacką zgodnie z zasadą parytetu w organizowaniu wizyt delegacji zagranicznych – w odpowiedzi na uczestnictwo słowackich partnerów w IX Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu Karpaty, rozegranych w dniach 25 – 26 czerwca br. na strzelnicy ZK w Łupkowie.

Uczestnictwo polskich funkcjonariuszy SW w preszowskich zawodach dało im możliwość zapoznania się z wyposażeniem i uzbrojeniem, wykorzystywanym przez zaprzyjaźnione,  słowackie formacje mundurowe.

W wyniku odbytych zmagań strzeleckich pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet zajęła reprezentacja funkcjonariuszek z Zakładu Karnego w Łupkowie. Natomiast w klasyfikacji drużynowej mężczyzn – V miejsce zajęli funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Łupkowie, co wzbudziło wśród zgromadzonych reprezentacji słowackich służb mundurowych zasłużone uznanie dla poziomu wyszkolenia strzeleckiego polskiej Służby Więziennej. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła zawodniczka Zakładu Karnego w Łupkowie, kpt. Anna Sobolak. W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Zakładu Karnego w Łupkowie, st. sierż. sztab. Mirosław Pawlik. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych i zespołowych zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali organizatorzy i sędziowie zawodów.

Na zakończenie Zawodów Strzeleckich o Puchar Dyrektora AŚ w Preszowie organizatorzy podziękowali wszystkim ich uczestnikom za aktywny udział w imprezie oraz sportową i koleżeńską postawę, świadczącą o wzajemnych bardzo dobrych stosunkach w kontaktach panujących pomiędzy polskimi i słowackimi służbami mundurowymi.

Dla wszystkich uczestników Zawodów o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Preszowie, miejsca i punkty, chociaż ważne, nie były najistotniejsze. Dużo cenniejsza była wymiana doświadczeń w zakresie procedur, stosowanych w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, które rodzą się w toku codziennego wykonywania zadań służbowych w strukturach współpracujących ze sobą poszczególnych formacji mundurowych z Polski i Słowacji.

tekst: mjr Henryk Antoniewicz,
oficer prasowy ZK w Łupkowie
zdjęcia: archiwum.
źródło: SW w Łupkowie

02-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)