REKLAMA
REKLAMA

,,Godzina dla Ziemi” także w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 28 marca o 20.30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF. Miasto Sanok włącza się do oficjalnego udziału w akcji. Na godzinę zostanie wyłączona iluminacja głównych obiektów miejskich m. in. Ratusz i budynek Urzędu Miasta.

Honorowym ambasadorem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF został znany aktor Marcin Dorociński.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. Do tej pory kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

W ubiegłym roku do Godziny dla Ziemi WWF dołączyło aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, w tym 73 miasta z Polski. Na całym świecie podjęto również konkretne działania na rzecz ochrony przyrody i cennych obszarów, takich jak Wielka Rafa Koralowa w Australii, czy las amazoński w Kolumbii. W Chinach skupiono się na działaniach promujących czystsze powietrze i walkę ze smogiem, a w Singapurze rozpoczęto kampanię przeciwko kłusownictwu.

W tym roku akcja będąca do tej pory kampanią zachęcającą do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą Planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.
Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich nie więcej niż 450 osobników, co oznacza, że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem! Polska jest najliczniejszym krajem nad Bałtykiem, a 99% Polaków żyje w zlewisku Bałtyku, dlatego mamy ogromny wpływ na stan środowiska tego morza i tym samym jesteśmy odpowiedzialni za jego los!

materiał nadesłany

rynek noca

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)