REKLAMA
REKLAMA

Grand Prix dla Zespołu Creative Quintet podczas międzynarodowego festiwalu w Berlinie

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 28-31.03.2015 r. w Berlinie odbył się Międzynarodowy Art-Duo Festiwal. Dokładnie w tych dniach kiedy siatkarze Resovi Rzeszów tak pięknie prezentowali się w Finale Ligi Mistrzów w Berlinie, w tym samym mieście znakomicie promowali Polskę sanoccy muzycy.

Konkurs odbywa się co roku w innym miejscu w Europie i adresowany jest do pianistów, akordeonistów i zespołów fortepianowych i akordeonowych.

Do Berlina pojechała duża grupa muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej i Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku. Nikt nie spodziewał się tak imponujących rezultatów, praktycznie w każdej kategorii. Zespół „Creative Quintet” w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Natalia Dziok – fortepian, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, prowadzony przez Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika – został laureatem nagrody Grand Prix całego Konkursu. Natomiast indywidualnie akordeonista Rafał Pałacki odniósł sukces w kategorii VI (do lat 19) zdobywając I miejsce oraz w kategorii muzyki rozrywkowej plasując się na II miejscu. Pozostali akordeoniści również stanęli na podium: Bartosz Kątski III miejsce w kat VI, Michał Krajewski (SSM II st.) III miejsce w kategorii muzyki rozrywkowej oraz Paweł Bąk wyróżnienie w kategorii VI. Wszyscy są uczniami prof. ośw. Andrzeja Smolika. Bardzo dobrze zaprezentował się również pianista Mateusz Putyra uczący się pod kierunkiem Janusza Ostrowskiego, który zajął I miejsce w kategorii do 12 lat.

Uczniowie szkoły muzycznej po emocjonujących przesłuchaniach konkursowych mogli z wielką radością zaprezentować się na Koncercie Laureatów, za co zostali nagrodzeni ogromnymi brawami prawie 800 osobowej publiczności.

Nadmienić trzeba, że wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu wsparciu Bolesława Szybista (Prezes Firmy Herb), Marka Łęckiego (Prezes Stomil S. A.), Janusza Pietrzkiewicza (Prezes Testmer), Bolesława Wolanina (Prezes Avanti), Mariana Cyrka (Prezes Pass-Pol), Alfreda Szmyda (Prezes Stalfred), Luigiego Canti (Firma ATW) i Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.

Creative Quintet Art-Duo 2015 - 2

materiał nadesłany

02-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)