REKLAMA
REKLAMA

MFP: Grand Prix na Festiwalu Młody Wirtuoz (FILM)

MFP: Grand Prix na Festiwalu Młody Wirtuoz (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W ciągu dwóch ostatnich dni odbywały się przesłuchania, posiedzenie jury oraz rozdanie nagród podczas VI. edycji Festiwalu Młody Wirtuoz, który odbywa się cyklicznie współtowarzysząc Międzynarodowemu Forum Pianistycznemu. W tym roku została przyznana nagroda Grand Prix uczennicy Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne to wielka impreza muzyczna, która rozrasta się na całą Polskę. Do udziału w koncertach, przeglądach, festiwalach i konkursach jakie odbywają się w ramach X. już edycji przyjechali uczniowie szkół muzycznych z Polski i zagranicy.

Idea tego festiwalu rozpoczęła się kilka lat temu z myślą aby wspierać młodych muzyków, dać im szansę kontaktu z estradą, a przede wszystkim dać im szansę zwycięstwa. Festiwal odbywa się corocznie w Sanoku.

Każdy z uczestników został wyróżniony. Rozdano tytuły złotych, srebrnych i brązowych wirtuozów.  Pojawiły się również dyplomy wyróżniające oraz jedna nagroda Grand Prix, którą w tym roku otrzymała Maja Kamrowska, uczennicy Szkoły Muzycznej I st. w Wadowicach. To szczególne wyróżnienie, które zostaje przyznane tylko w szczególnych okolicznościach.

Impreza jest organizowana przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury, ze szczególnym wsparciem Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, dyrektora Andrzeja Smolika, oraz głównego organizatora Janusza Ostrowskiego.

04-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)