REKLAMA
REKLAMA

MFP: Grand Prix na Festiwalu Młody Wirtuoz (FILM)

MFP: Grand Prix na Festiwalu Młody Wirtuoz (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W ciągu dwóch ostatnich dni odbywały się przesłuchania, posiedzenie jury oraz rozdanie nagród podczas VI. edycji Festiwalu Młody Wirtuoz, który odbywa się cyklicznie współtowarzysząc Międzynarodowemu Forum Pianistycznemu. W tym roku została przyznana nagroda Grand Prix uczennicy Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne to wielka impreza muzyczna, która rozrasta się na całą Polskę. Do udziału w koncertach, przeglądach, festiwalach i konkursach jakie odbywają się w ramach X. już edycji przyjechali uczniowie szkół muzycznych z Polski i zagranicy.

Idea tego festiwalu rozpoczęła się kilka lat temu z myślą aby wspierać młodych muzyków, dać im szansę kontaktu z estradą, a przede wszystkim dać im szansę zwycięstwa. Festiwal odbywa się corocznie w Sanoku.

Każdy z uczestników został wyróżniony. Rozdano tytuły złotych, srebrnych i brązowych wirtuozów.  Pojawiły się również dyplomy wyróżniające oraz jedna nagroda Grand Prix, którą w tym roku otrzymała Maja Kamrowska, uczennicy Szkoły Muzycznej I st. w Wadowicach. To szczególne wyróżnienie, które zostaje przyznane tylko w szczególnych okolicznościach.

Impreza jest organizowana przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury, ze szczególnym wsparciem Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, dyrektora Andrzeja Smolika, oraz głównego organizatora Janusza Ostrowskiego.

04-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)