REKLAMA
REKLAMA

GSMP: Mistrzowie w Załużu

Ponad 70 zawodników pojawiło się na liście zgłoszeń inauguracyjnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Na 4688 metrowym odcinku z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawią się

takie gwiazdy jak Vladimir Vitver w potężnym Audi WTTR, ulubieniec kibiców Igor Drotar w nowym Lancerze WRC, czy Vaclav Janik w Normie M20FC, a  także Szwajcar Tiziano Riva w formule Reynard 92 D Cosworth.

Zawody, które rozpoczynają się 8 maja w Sanoku stanowią rundy FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship. O tytuł najszybszego kierowcy zapewne powalczy Robert Steć w Loli T96/50 Zytec, Sebastian Fołta w formule Opel Lotus czy Mistrz Polski kategorii I z 2014 roku Dubai w swoim Lancerze Berg Monster.
– Jak co roku na Podkarpacie zjadą najlepsi kierowcy górscy – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń i teraz czekamy do 1 maja na zgłoszenia zawodników w 2 terminie. Trasa jest już przygotowana, a my szykujemy się na wielkie święto wyścigów górskich w dniach 8-10 maja. Zaczynamy od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego na Sanockim Rynku, a 9 i 10 maja przenosimy się do Wujskiego, gdzie zawodnicy pojawią się na ulubionych przez kibiców „Patelniach”.

Wśród zawodników, którzy pojawią się na otwarciu sezonu, kibice zobaczą blisko 15 zagranicznych kierowców z Czech, Słowacji i Szwajcarii.

41. Bieszczadzki Wyścig Górski rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00 pierwszym podjazdem treningowym. O godzinie 11:00 kierowcy ruszą po raz drugi na trening. Pierwsze zmagania rozpoczynają się o godzinie 14:30, a zwycięzców dwóch podjazdów wyścigowych poznamy o godzinie 19:00.
Niedzielne zawody 10 maja przeprowadzone zostaną na trzech podjazdach. Pierwszy i jedyny trening rusza o godzinie 8:30. W samo południe kierowcy wystartują do pierwszego wyścigu, drugiego dnia rywalizacji w Załużu, a już o 17:00 poznamy zwycięzców.

Automobilklub Małopolski w Krośnie, który jest organizatorem wyścigu zaprasza wszystkich kibiców na zawody, które od lat przyciągają najszybszych kierowców na zbocza Gór Słonnych.

j3poKw

materiały nadesłane

01-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)