REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Czy sanoczan stać na „szóstkę”? „Trzeba seryjnie wygrywać” (OPINIE)

SANOK / PODKARPACIE. Do końca drugiej rundy pozostało 6 kolejek. Pewni awansu są GKS Tychy i Comarch Cracovia. Tylko kataklizm odebrałby TatrySki miejsce w grupie silniejszej. O pozostałe trzy miejsca walczy więc Unia Oświęcim (5 spotkań do końca – 33 punkty), Orlik Opole (5 – 33), JKH GKS (6 – 32), Polonia Bytom (6 – 27) i Ciarko PBS Bank STS Sanok (6 – 24).

Sanoczanie są na pewno w sytuacji trudnej, ale nie beznadziejnej. Na lodzie leży 18 punktów. STS nie może sobie jednak pozwolić już na potknięcia. Zakładając porażkę z Comarch Cracovią, w pozostałych pięciu spotkaniach musimy punktować, zgarniając pełną pulę. Wygrywamy z Naprzodem Janów i SMSem U20. To daje nam 6 oczek. Kluczowe będą na pewno spotkania z TartySki Podhale (dom), Unią Oświęcim (dom) i Orlikiem Opole (wyjazd). Kolejne 9 punktów dopisane do konta, czyli w sumie 15. Warto jeszcze raz podkreślić, nie ma już miejsca na pomyłkę.

Biorąc pod uwagę ilość rozegranych spotkań i liczbę zdobytych punktów, „najłatwiej” będzie nam dogonić Polonię Bytom i Orlika Opole.

25 letni Kanadyjczyk, Jason Missiaen wystąpił dotychczas w dwóch meczach STSu Sanok. Z GKSem Tychy bronił ze skutecznością 91,5%. Z JKH nie przepuścił ani jednego z 28 strzałów. W sumie obronił 60 z 63 strzałów, co daje imponującą średnią 95,2%.

25 letni Kanadyjczyk, Jason Missiaen wystąpił dotychczas w dwóch meczach STSu Sanok. Z GKSem Tychy bronił ze skutecznością 91,5%. Z JKH nie przepuścił ani jednego z 28 strzałów. W sumie obronił 60 z 63 strzałów, co daje imponującą skuteczność na poziomie 95,2%.

Jacek Chadziński – wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie / sędzia hokejowy
Miałem przyjemność dwa razy oglądać w tym sezonie na żywo mecze sanoczan. Trzeba uczciwie powiedzieć, że zespól potrzebuje zgrania. Nie jest do końca monolitem. Jednak już w meczu w Nowym Targu było widać, że tkwi w niej duży potencjał. Moim zadaniem Sanok będzie w tym sezonie bił się o medale.

Bardzo dobrym posunięciem ze strony klubu było pozyskanie bramkarza, który w meczu z Jastrzębiem pokazał, że będzie bardzo pomocny. Bramkarz, który potrafi utrzymać mecz to często 70% – 80% drużyny. Gdy zespół wie, że ma za plecami opokę w postaci dobrego golkipera, gra pewniej i spokojniej z przodu. Pamiętajmy, że wywieźć punkty z Jastoru, zawsze jest niezwykle trudno.

Na formę ekipy z Podkarpacia miały na pewno wpływ perturbacje, w trakcie okresu letniego. W momencie gdy inne zespoły już solidnie przygotowywały się do nowego sezonu. STS potrzebuje czasu do złapania odpowiedniej formy, rytmu.

Maciej Mermer – były zawodnik STS Sanok
Sanoczan na pewno stać na „szóstkę”! Skład, jakim dysponujemy nie jest zły. Personalnie mamy naprawdę mocną drużynę. Nowy bramkarz, który przyszedł do naszego zespołu będzie silnym ogniwem. Mam nadzieję, że wygrana w Jastrzębiu da nam pozytywny impuls do walki w kolejnych spotkaniach. Chłopcy wiedzą, że nie mogą już tracić punktów. Styl gry na pewno jest ważny, niemniej najważniejsze dla nas są punkty. Zakładając, że wygramy mecze z Podhalem i Unią u siebie, kluczowym może okazać się pojedynek w Opolu. Chłopcy muszą skupiać się jednak na każdym najbliższym spotkaniu.

Wojciech Milan – były zawodnik STS Sanok
Są na pewno szanse na awans do czołowej szóstki. Każdy mecz, będzie jednak „meczem o wszystko”. Mamy pozytywny bodziec w postaci nowego bramkarza. Wygrana w Jastrzębiu dała dodatkowego „kopa” do pracy i walki. Każda kolejna wygrana nie daje nam awansu, a porażka bardzo nas od niego oddala. Wierzę jednak, że stać nas na pozytywne zakończenie drugiej rundy. Obowiązkiem są zwycięstwa z Janowem i SMSem.  Przy założeniu, że u siebie ogramy Nowy Targ i Unię, kluczowe może okazać się spotkanie w Opolu. Zawsze wierzyłem w naszą drużynę, nie inaczej jest teraz.

Michał Radwański – były zawodnik STS Sanok
Sytuacja nie jest znakomita. Trzeba szczerze powiedzieć, że kilka punktów nam uciekło w meczach z drużynami, z którymi powinniśmy wygrać. Przyszedł bramkarz, który pokazał, że będzie mocnym punktem drużyny. Liczę, że po zwycięstwie w Jastrzębiu chłopcy uwierzą w siebie i będą przede wszystkim bardziej skuteczni. Gramy pod presją. Szanse są, ale tylko wtedy gdy już do końca będziemy wygrywać.

Aktualna tabela Polskiej Hokej Ligitabela_phl

Do końca drugiej rundy pozostało do rozegrania 6 kolejek. GKS Tychy rozegrał trzy mecze awansem, w związku z udziałem drużyny w II rundzie Pucharu Kontynentalnego.

17. kolejka PHL (23 października)

KS Unia – GKS Tychy 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Ciarko PBS Bank STS – TatrySki Podhale
Orlik Opole – Nesta Mires Toruń
Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie
SMS U20 – TMH Polonia
Naprzód Janów – HK Zagłębie


18. kolejka PHL (25 października)

GKS Tychy – Orlik Opole 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Ciarko PBS Bank STS – SMS U20
HK Zagłębie – TMH Polonia
Nesta Mires Toruń – Naprzód Janów
TatrySki Podhale – Comarch Cracovia
JKH GKS Jastrzębie – KS Unia


19. kolejka PHL (27 października)

Naprzód Janów – GKS Tychy 1:11 (0:4, 1:4, 0:3)
HK Zagłębie – SMS U20
KS Unia – TatrySki Podhale
Comarch Cracovia – Ciarko PBS Bank STS
Nesta Mires Toruń – TMH Polonia
Orlik Opole – JKH GKS Jastrzębie


20. kolejka PHL (30 października)

Ciarko PBS Bank STS – KS Unia
TatrySki Podhale – Orlik Opole
JKH GKS Jastrzębie – Naprzód Janów
GKS Tychy – TMH Polonia
Nesta Mires Toruń – HK Zagłębie
SMS U20 – Comarch Cracovia


21. kolejka PHL (13 listopada)

Nesta Mires Toruń – SMS U20
HK Zagłębie – GKS Tychy
TMH Polonia – JKH GKS Jastrzębie
KS Unia – Comarch Cracovia
Orlik Opole – Ciarko PBS Bank STS
Naprzód Janów – TatrySki Podhale


22. kolejka PHL (15 listopada)

Ciarko PBS Bank STS – Naprzód Janów
GKS Tychy – Nesta Mires Toruń
TatrySki Podhale – TMH Polonia
JKH GKS Jastrzębie – HK Zagłębie
Comarch Cracovia – Orlik Opole
SMS U20 – KS Unia

red.

21-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)