REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Dwaj zawodnicy na testach w STS Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Fin Jere Ölander oraz Łotysz Rinalds Rosinskis rozpoczną dziś testy w drużynie STS-u Sanok. Mocną stroną obu obrońców są dobre warunki fizyczne. Wkrótce na naszym portalu rozmowa z nowym trenerem i fińskim hokeistą.

Jere Ölander (192 cm, 91 kg) ma 25 lat i w poprzednim sezonie występował w ekipie JHT Kalajoki. Długo zmagał się z kontuzją i wystąpił tylko w 9 meczach, zdobywając w nich jednego gola i notując jedną asystę. Na ławce kar spędzi 26 minut.

W przeszłości zaliczył także 14 spotkań w fińskiej ekstralidze i 41 na jej zapleczu. Z powodzeniem występował także w węgiersko-rumuńskiej lidze MOL. W 38 spotkaniach zdobył 10 bramek i zaliczył 19 asyst. W przeszłości grał także w młodzieżowych reprezentacjach Finlandii.

Drugi z zawodników Rinalds Rosinskis (196 cm, 94 kg) ostatnie dwa sezony spędził w lidze MHL (młodzieżowe rozgrywki KHL), gdzie reprezentował barwy HK Ryga. W 94 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 6 asyst. Na ławce kar przesiedział 72 minuty. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach Łotwy.

foto: Witold Święch

źródło: hokej.net

03-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)