REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

HOKEJ: Nie będzie walkowera za mecz STS Sanok – Unia Oświęcim (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Nie będzie zmiany rezultatu meczu 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi, w którym STS Sanok wygrał z Unią Oświęcim 2:1. Decyzję o nieprzyznaniu walkowera podjęła spółka Polska Hokej Liga prowadząca rozgrywki o mistrzostwo Polski. 3 punkty zostają zatem w Sanoku.

Polska Hokej Liga odmówiła zweryfikowania meczu 20. kolejki pomiędzy STSem a Unią jako walkowera na korzyść oświęcimian.

Jak wynika z protokołu wskazanego na wstępie meczu Polskiej Hokej Ligi, zawodnik Mateusz Skrabalak wpisany do protokołu jako młodzieżowiec – nie wziął udziału w meczu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wskazany zawodnik jest bramkarzem, PHL uznaje, że przedmiotowej sprawie brak jest podstaw do orzeczenia walkowera. Jak wynika z ustaleń PHL, od dłuższego czasu obowiązuje w rozgrywkach najwyższej klasy współzawodnictwa interpretacja, wedle której w przypadku, gdy zawodnik wpisany jako tzw. „młodzieżowiec” jest bramkarzem, nie jest wymagane jego wejście na lód w trakcie meczu. Powyższe wynika po pierwsze ze specyfiki zmian bramkarzy w meczu hokejowym, po drugie zaś z faktu, że odpowiedni udział polskich bramkarzy w meczach PHL zapewniony jest poprzez przepisy uchwały Zarządu PZHL w sprawie minimalnego czasu gry bramkarzy w sezonie zasadniczym – czytamy w oświadczeniu.

Decyzja oznacza, że sanoczanie zachowują 3 punkty za zwycięstwo 2:1 i nadal liczą się w walce o czołową „szóstkę” ligi po dwóch rundach sezonu zasadniczego.

Pełne orzeczenie Polskiej Hokej Ligi sp. z o.o. w sprawie walkowera w meczu Ciarko PBS Bank STS Sanok – KS Unia Oświęcim.

1

2

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Hokeiści STSu nie składają broni. Jest zwycięstwo z Unią 2:1, jest wiara w awans do „szóstki” (FILM)

bramkarzJason Missiaen (z lewej) i Arturs Salija będą mieli jeszcze o co walczyć. „Szóstka” PHL jest wciąż realna

źródło: Red., PZHL, strona internetowa KS Unii Oświęcim

10-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)