REKLAMA
REKLAMA

IV edycja konkursu na najpiękniejszy ogród gminy Zagórz w 2015 roku rozstrzygnięta (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Pamiętajcie o ogrodach!” – tak przed laty śpiewał Jonasz Kofta. Ten poetycki, stale aktualny apel dobrze oddaje genezę corocznego konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Zagórz.

I choć w zgodnej opinii jego laureatów rywalizacja wcale nie jest tu najważniejsza to nie ukrywają satysfakcji z tego powodu, że lokalny samorząd docenia ich ogrodniczą pasję jako skuteczną formę promocji zagórskiej gminy.

Podczas uroczystego podsumowania anonsowanego tu plebiscytu, które miało miejsce  20 października w zagórskim magistracie, członkowie kapituły konkursowej w składzie: Jan Lato – właściciel firmy ogrodniczej, Ryszarda Bartosik – skarbnik Gminy Zagórz,  Edward Mąka – dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu, Maria Mielnik – radna Rady Miejskiej w Zagórzu oraz  Mariusz Zagórski – pracownik Urzędu Miasta i Gminy Zagórz podkreślali, że wszystkie 16 zgłoszonych do konkursu ogrodów odznaczało się wysokimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi. Ostatecznie po długich konsultacjach na konkursowym podium znaleźli się:

Anna Oryszczak (Zagórz) – I miejsce, Barbara Imbierowicz (Średnie Wielkie) – II miejsce oraz  Lucyna Marcinik (Tarnawa Górna) – III miejsce. Finałowa trójka została uhonorowana markowymi narzędziami ogrodniczymi i sadzonkami roślin ozdobnych. Pozostali uczestnicy konkursu oprócz roślinnych prezentów otrzymali akcesoria i gadżety przydatne do pracy w ogrodzie. Burmistrz Zagórza Ernest Nowak gratulując wszystkim laureatom podkreślił, iż ich ogrodnicza pasja i dbałość o estetykę własnych posesji są skuteczną formą promocji Miasta i Gminy Zagórz.

Sponsorzy konkursu:
– Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz
– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu
– Firma Pana Jana Lato „Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych”
– Zakład Usług Technicznych Sp. z o.o.
– Tech-Mot Autoryzowany Dealer STIHL
– Firma STIMO Niedzielski Sp. J.

Dziękując uczestnikom i sponsorom  konkursu zapraszamy do obejrzenia prezentacji

materiał nadesłany

21-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)