REKLAMA
REKLAMA

Jerzy Stryjak w sanockiej Szkole Muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku bardzo aktywnie rozpoczęła sezon koncertowy.

Po niezwykle udanych i wyjątkowych koncertach – Ernestine Bluteau z Paryża, Trio Immersio z Wiednia i sanockiego Creative Quintet zapraszamy na nadzwyczajny koncert w ramach VIII Festiwalu im. Michała Kleofasa Ogińskiego w 250 rocznicę urodzin.

W sali koncertowej PSM I i II st. w Sanoku (ul. Podgórze 25) w dniu 22.09.2015 r. o godz. 16.30 wystąpi światowej sławy pianista  prof. Jerzy Stryjniak -(USA/Polska).

Jerzy Stryjniak ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Będąc już w USA, grał jako pianista w Carnegie Hall, Lincoln Center, w waszyngtońskim Kennedy Center, a także w wielu innych najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Jest założycielem i prezesem The New York Conservatory of Music. Otrzymał szereg nagród i wyróżnień włącznie ze stypendium Fulbrighta, uhonorowany został stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. Otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Artist International) w Nowym Yorku w 1990 roku. Koncertował z recitalami, jak również z orkiestrami w Niemczech, we Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, na Węgrzech, w Japonii, Kanadzie, Arabii Saudyjskiej i w Kuwejcie.

Nagrał wiele płyt dla American Master Recording & Management. Nagrywał również dla „MUZY”, Polskiego Radia, Radia Wolna Europa, dla Głosu Ameryki i Telewizji Polskiej jak również dla różnych sieci telewizji amerykańskich.  W roku 2006 Jerzy Stryjniak nagrodzony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia artystyczne i działalność charytatywną.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

oginski

materiał nadesłany

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)