REKLAMA
REKLAMA

Jest nowy prezes Radia Rzeszów. Jakub Osika zostaje w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika nie będzie nowym prezesem Radia Rzeszów. Rada nadzorcza rozgłośni wybrała na tę funkcję Jerzego Krużla, obecnie dziennikarza muzycznego tej stacji i radnego PO w Przemyślu.

Jerzy Krużel z Przemyśla pokonał łącznie 8 konkurentów. Przypomnijmy, że cztery lata temu rada nadzorcza radia również chciała powierzyć losy stacji w ręce Krużela, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, do której należy ostateczna decyzja, nie dopuściła kandydata rady nadzorczej ze względów formalnych. W powtórzonym postępowaniu wygrał Henryk Pietrzak.

Rywalem Krużela w finalnym etapie konkursu był Jakub Osika, były naczelny Radia Bieszczady, obecnie radny w Sanoku i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku.

Do momentu ogłoszenia wyników konkursu stałem w dużym rozkroku. Z jednej strony mam pomysł na funkcjonowanie radia i chciałbym wcielić go w życie, z drugiej jednak ciężko byłoby się rozstawać z MDK. Cieszę się, że wszystko się wyjaśniło i mogę skupić się na bieżącej pracy. Mam satysfakcję, że dotarłem do ostatniej fazy konkursu. Na pewno nie będę miał do siebie pretensji, że nie spróbowałem – mówi Jakub Osika.

Dla Jakuba Osiki była to druga próba objęcia stanowiska szefa rzeszowskiego radia. Czy zgodnie z powiedzeniem: „do trzech razy sztuka”,

J.R.R. Tolkien pisał we „Władcy Pierścieni”, że każdy ma swój pierścień. Dla mnie pierścieniem jest właśnie to wyzwanie, więc jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, wystartuję również za cztery lata – zdradza Jakub Osika.

W trzecim etapie konkursu, obok Jerzego Krużla i Jakuba Osiki brali udział: Edward Małek (Rzeszów), były radny miejski w Mielcu, w radzie kierował komisją sportu, Henryk Nicpoń (Rzeszów), dziennikarz, dział marketingu w TVP Rzeszów, Wiesław Syzdek (Rzeszów), dziennikarz. Wcześniej z rywalizacji o prowadzenie stacji odpadł obecny prezes.

Jerzy Krużel zostanie prezesem Radia Rzeszów jeśli jego kandydaturę zaaprobuje KRRiT.

Więcej o przebiegu konkursu pisaliśmy tutaj:

Czy radny miejski i dyrektor MDK w Sanoku Jakub Osika zostanie nowym prezesem Radia Rzeszów?

11526

Jakub Osika

 

źródło: Red., Radio Rzeszów

foto: MDK w Sanoku

08-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)