REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Kara za zdewastowanie rzeźby w Jaćmierzu. ,,Sprawa miała wysoki priorytet”

JAĆMIERZ / PODKARPACIE. Policjanci z Posterunku Policji w Besku ustalili i zatrzymali młodych mężczyzn odpowiedzialnych za zdewastowanie rzeźby przedstawiającej babę i chłopa na jaćmierskim rynku.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2015 roku. Dwóch mieszkańców gminy Zarszyn i młodzi mieszkańcy gminy Haczów za swoje przewinienia odpowiedzą karnie.

Pierwszy incydent miał miejsce w nocy 1 sierpnia 2015 r. Wandale uszkodzili drewnianą rzeźbę, wyłamując kończyny i przewracając ją. Sołectwo Jaćmierza na własny koszt naprawiło pomnik. 18 sierpnia 2015 r. po raz kolejny rzeźba została zniszczona przez wandali.

Dla policjantów z Beska sprawa miała wysoki priorytet. Zniszczona rzeźba stanowiła wizytówkę Jaćmierza. Jej wykonanie pochłonęło wiele pracy, a koszty postawienia pomnika ponieśli mieszkańcy wsi.

Praca policjantów doprowadziła do ustalenia wandali, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutów o zniszczenie mienia. Sprawcami pierwszej dewastacji okazali się trzej młodzi mężczyźni, dwóch z nich to mieszkańcy gminy Zarszyn, a trzeci pochodzi z sąsiedniej gminy Haczów (powiat brzozowski). Mężczyźni przyznali się do zniszczenia rzeźb. Jak wyjaśnili, działali pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym tygodniu prokurator wniósł w ich sprawie akt oskarżenia, żądając dla każdego z nich kary 8 miesięcy ograniczenia wolności i zobowiązując ich do naprawienia wyrządzonej szkody poprzez wpłacenie 2000 zł sołectwu Jaćmierza.

Policjanci z Beska ustalili także sprawców kolejnego zniszczenia rzeźby. Byli to młodzi mieszkańcy gminy Haczów.

1939049631

źródło: KPP Sanok

01-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)