REKLAMA
REKLAMA

Kolędami wyśpiewali awans (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek 17 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyły się Eliminacje Regionalne XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2016.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób).  Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje regionalne odbywają się w tym roku od 5 do 20 grudnia w 38 ośrodkach, w tym trzech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie oraz Baranowiczach na Białorusi. W festiwalu mogą brać udział amatorzy soliści i  duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 14-16 stycznia 2016 r. na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Laureatów tegorocznej edycji festiwalu poznamy 17 stycznia, podczas koncertu galowego.

W Eliminacjach Rejonowych w Sanoku uczestniczyło 7 podmiotów wykonawczych (chórów, zespołów wokalnych i solistów) z Rzeszowa, Krosna, Jasła, Libuszy, Grabówki, Czaszyna, Uherzec Mineralnych i Sanoka, razem około 170 wykonawców. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele organizatora, pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak (przewodnicząca), Tomasz Tarnawczyk oraz Janusz Ostrowski zakwalifikowało do finału w Będzinie następujących zespoły chóralne:

● Chór Mieszany z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
● Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Szczególne podziękowania dla P. Krzysztofa Banacha za zapewnienie profesjonalnego nagłośnienia.

6

materiał nadesłany

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)