REKLAMA
REKLAMA

Kolędami wyśpiewali awans (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek 17 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku odbyły się Eliminacje Regionalne XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2016.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. To największy tego typu festiwal w Polsce – corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób).  Ma on przebieg dwuetapowy. Eliminacje regionalne odbywają się w tym roku od 5 do 20 grudnia w 38 ośrodkach, w tym trzech za naszą wschodnią granicą: w Równem i Żytomierzu na Ukrainie oraz Baranowiczach na Białorusi. W festiwalu mogą brać udział amatorzy soliści i  duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 14-16 stycznia 2016 r. na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Laureatów tegorocznej edycji festiwalu poznamy 17 stycznia, podczas koncertu galowego.

W Eliminacjach Rejonowych w Sanoku uczestniczyło 7 podmiotów wykonawczych (chórów, zespołów wokalnych i solistów) z Rzeszowa, Krosna, Jasła, Libuszy, Grabówki, Czaszyna, Uherzec Mineralnych i Sanoka, razem około 170 wykonawców. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele organizatora, pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku: Monika Brewczak (przewodnicząca), Tomasz Tarnawczyk oraz Janusz Ostrowski zakwalifikowało do finału w Będzinie następujących zespoły chóralne:

● Chór Mieszany z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
● Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Szczególne podziękowania dla P. Krzysztofa Banacha za zapewnienie profesjonalnego nagłośnienia.

6

materiał nadesłany

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)