REKLAMA
REKLAMA

Kolejna noc bez ogrzewania na Wójtostwie. Do wieczora ciepło ma wrócić do wszystkich mieszkań (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drugą z rzędy „zimną” noc mają za sobą mieszkańcy Wójtostwa. Więcej szczęścia mieli sanoczanie zamieszkujący Błonie i Śródmieście, gdzie ogrzewanie wróciło jeszcze wczoraj popołudniu. Najświeższe prognozy mówią o przywróceniu dostaw ciepła we wszystkich miejscach do wieczora.

O awarii sieci ciepłowniczej pisaliśmy tutaj:

SANOK: Źródło awarii sieci ciepłowniczej ustalone. Ogrzewanie wróci na Błonie i Śródmieście około 13:30 (ZDJĘCIA)

Usterkę odnotowano w nocy z 17 na 18 lutego. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania źródła. Okazało się, że do awarii doszło na odcinku leciwej, bo zainstalowanej jeszcze w latach 80., sieci ciepłowniczej przy ul. Jana Pawła II.

Obecnie, trwają prace spawalnicze, które zgodnie z planem mają się zakończyć do godziny 10:00. Następnie, sieć uzupełnimy wodą i jeśli nie przytrafi się nic niespodziewanego, ciepło powinno wrócić na Wójtostwo najpóźniej do godzin wieczornych. W niektórych miejscach, ogrzewanie pojawi się wcześniej – sygnalizuje Jolanta Bałon-Skrabut, kierownik zakładu ciepłowniczego SPGK.

Na Błoniach i w Śródmieściu, dostawy ciepła zostały wznowione jeszcze wczoraj. Gdzieniegdzie, kaloryfery działały już przed południem. Maksymalnie trzeba było poczekać do 17:00.

W starszych sieciach, takie usterki mogą się zdarzać. Przede wszystkim są one trudne do wykrycia. Napływająca woda wydłuża również samą naprawę uszkodzonego fragmentu sieci – mówi Jolanta Bałon-Skrabut.

SPGK obsługuje 20 km sieci. 60% elementów wymieniono na nowe. Z roku na rok, przeprowadzane są kolejne remonty.

foto: Red.

foto: flickr.com / ..Russ..

19-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)