REKLAMA
REKLAMA

Znów groźnie na ul. Lipińskiego w Sanoku. By uniknąć potrącenia wjechał w barierki

SANOK / PODKARPACIE. Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło na ul. Lipińskiego w Sanoku. Kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa 14-letniej pieszej znajdującej się na przejsciu i aby uniknąć potrącenia wykonał gwałtowny manewr, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. Nikt nie został ranny, sprawcy zatrzymano prawo jazdy.

Kierujący pojazdem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu. Aby uniknąć potrącenia wykonał gwałtowny skręt w lewo. Nie zapanował jednak nad pojazdem i wjechał w bariery ochronne. Mężczyźnie za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierujący odpowie przed sądem.

W piątek około godz. 8 dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Lipińskiego w Sanoku. Ze wstępnych informacji wynika, że przed oznakowanym przejściem zatrzymał się pojazd i udzielił pierwszeństwa pieszej. W momencie gdy 14-latka znajdowała się w połowie przejścia, lewym pasem przejechał kierujący pojazdem marki Renault. Mężczyzna aby uniknąć potrącenia pieszej skręcił gwałtownie w lewą stronę i uderzył w barierki ochronne. Dziewczyna natomiast była zmuszona się zatrzymać.

Kierującym okazał się nim 52-letni mieszkaniec Krosna. W czasie zdarzenia był trzeźwy.

Funkcjonariusze z uwagi na rażący charakter wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum KPP Sanok

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)