REKLAMA
REKLAMA

Znów groźnie na ul. Lipińskiego w Sanoku. By uniknąć potrącenia wjechał w barierki

SANOK / PODKARPACIE. Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło na ul. Lipińskiego w Sanoku. Kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa 14-letniej pieszej znajdującej się na przejsciu i aby uniknąć potrącenia wykonał gwałtowny manewr, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. Nikt nie został ranny, sprawcy zatrzymano prawo jazdy.

Kierujący pojazdem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu. Aby uniknąć potrącenia wykonał gwałtowny skręt w lewo. Nie zapanował jednak nad pojazdem i wjechał w bariery ochronne. Mężczyźnie za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierujący odpowie przed sądem.

W piątek około godz. 8 dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Lipińskiego w Sanoku. Ze wstępnych informacji wynika, że przed oznakowanym przejściem zatrzymał się pojazd i udzielił pierwszeństwa pieszej. W momencie gdy 14-latka znajdowała się w połowie przejścia, lewym pasem przejechał kierujący pojazdem marki Renault. Mężczyzna aby uniknąć potrącenia pieszej skręcił gwałtownie w lewą stronę i uderzył w barierki ochronne. Dziewczyna natomiast była zmuszona się zatrzymać.

Kierującym okazał się nim 52-letni mieszkaniec Krosna. W czasie zdarzenia był trzeźwy.

Funkcjonariusze z uwagi na rażący charakter wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum KPP Sanok

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)