REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Konno do granicy. Bieszczadzka Straż Graniczna przeszkoliła funkcjonariuszy-jeźdźców (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzisiaj (tj. 30 bm) w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej zakończyło się szkolenie dla kandydatów na jeźdźców, podczas którego ośmiu funkcjonariuszy – jeźdźców przygotowywało się do samodzielnej jazdy konnej w terenie i patrolowania granicy konno.

W szkoleniu, które odbyło się w dwóch edycjach, wzięli udział funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych i z Placówki SG w Czarnej Górnej. Kursanci doskonalili m.in. jazdę w stępie, kłusie i galopie ale przede wszystkim szlifowali jazdę w terenie w tym: pokonywanie pochyłości i pokonywanie przeszkód. W szkoleniu nie zabrakło tematów niezbędnych dla funkcjonariusza – jeźdźca takich jak: legitymowanie osób przez funkcjonariusza patrolu konnego, prowadzenie pościgu przez patrol konny.

Szkolenie zakończyło się egzaminem składającym się z dwóch części: teoretycznej sprawdzającej zakres wiedzy oraz z części praktycznej sprawdzającej umiejętności panowania nad koniem i umiejętności prawidłowego wykonywania czynności służbowych na koniu służbowym.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej jest jedynym oddziałem Straży Granicznej w Polsce, który do patrolowania granicy wykorzystuje konie służbowe. W styczniu br. do Bieszczadzkiego OSG trafiły cztery nowe konie: Falcon, Bachmat, Wasyl i Kaprys. Łącznie w BiOSG służbę pełni dziewięć koni. Do jazdy konnej przeszkolonych jest 35 funkcjonariuszy. Zakończone dziś szkolenie prowadzone było przez instruktorów jazdy konnej – również funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG.

źródło: BOSG

30-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)