REKLAMA
REKLAMA

Konno do granicy. Bieszczadzka Straż Graniczna przeszkoliła funkcjonariuszy-jeźdźców (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzisiaj (tj. 30 bm) w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej zakończyło się szkolenie dla kandydatów na jeźdźców, podczas którego ośmiu funkcjonariuszy – jeźdźców przygotowywało się do samodzielnej jazdy konnej w terenie i patrolowania granicy konno.

W szkoleniu, które odbyło się w dwóch edycjach, wzięli udział funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych i z Placówki SG w Czarnej Górnej. Kursanci doskonalili m.in. jazdę w stępie, kłusie i galopie ale przede wszystkim szlifowali jazdę w terenie w tym: pokonywanie pochyłości i pokonywanie przeszkód. W szkoleniu nie zabrakło tematów niezbędnych dla funkcjonariusza – jeźdźca takich jak: legitymowanie osób przez funkcjonariusza patrolu konnego, prowadzenie pościgu przez patrol konny.

Szkolenie zakończyło się egzaminem składającym się z dwóch części: teoretycznej sprawdzającej zakres wiedzy oraz z części praktycznej sprawdzającej umiejętności panowania nad koniem i umiejętności prawidłowego wykonywania czynności służbowych na koniu służbowym.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej jest jedynym oddziałem Straży Granicznej w Polsce, który do patrolowania granicy wykorzystuje konie służbowe. W styczniu br. do Bieszczadzkiego OSG trafiły cztery nowe konie: Falcon, Bachmat, Wasyl i Kaprys. Łącznie w BiOSG służbę pełni dziewięć koni. Do jazdy konnej przeszkolonych jest 35 funkcjonariuszy. Zakończone dziś szkolenie prowadzone było przez instruktorów jazdy konnej – również funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG.

źródło: BOSG

30-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.