REKLAMA
REKLAMA

Kraina Łagodności w obrazie. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wystawę

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Jańskiej – Maciuch. Obrazy urzekają swym niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl Krainę Łagodności i poezji Jerzego Harasymowicza.

Wernisaż w sobotę, 23 maja o godz.16.00 w holu Sanockiego Domu Kultury.

Anna Jańska – Maciuch – urodzona w Częstochowie. Studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1971-1976 w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne.

Obrazy Anny Jańskiej – Maciuch urzekają swym niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl Krainę Łagodności i poezji Jerzego Harasymowicza. Tematy biblijne i literackie, łatwo czytelne malarskie odniesienia do Nowosielskiego czy Changalla, wprowadzają nas w tajemniczy świat, przeniknięty metafizyką symboli i subtelnych niedomówień. Malarka zdaje się opowiadać o sobie, o swoim życiu i o kimś, kogo bardzo kocha. Wystarczy spojrzeć uważnie, by odnaleźć tego kogoś, staje się biblijnym Adamem, Don Kichotem, ruskim świętym, ascetą z obrazów El Greca. Subtelność koloru i linii oraz jakaś ulotna materia tworzywa powodują, iż prace autorki odbieramy jako szczere i pełne ciepła.

Paweł Nowicki

janska-maciuch_esanok

materiał nadesłany

14-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)