REKLAMA
REKLAMA

Kraina Łagodności w obrazie. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wystawę

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Jańskiej – Maciuch. Obrazy urzekają swym niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl Krainę Łagodności i poezji Jerzego Harasymowicza.

Wernisaż w sobotę, 23 maja o godz.16.00 w holu Sanockiego Domu Kultury.

Anna Jańska – Maciuch – urodzona w Częstochowie. Studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1971-1976 w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne.

Obrazy Anny Jańskiej – Maciuch urzekają swym niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl Krainę Łagodności i poezji Jerzego Harasymowicza. Tematy biblijne i literackie, łatwo czytelne malarskie odniesienia do Nowosielskiego czy Changalla, wprowadzają nas w tajemniczy świat, przeniknięty metafizyką symboli i subtelnych niedomówień. Malarka zdaje się opowiadać o sobie, o swoim życiu i o kimś, kogo bardzo kocha. Wystarczy spojrzeć uważnie, by odnaleźć tego kogoś, staje się biblijnym Adamem, Don Kichotem, ruskim świętym, ascetą z obrazów El Greca. Subtelność koloru i linii oraz jakaś ulotna materia tworzywa powodują, iż prace autorki odbieramy jako szczere i pełne ciepła.

Paweł Nowicki

janska-maciuch_esanok

materiał nadesłany

14-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)