REKLAMA
REKLAMA

SOBOTA: ,,Kraina wilka, niedźwiedzia i… yeti.” Góry Słonne na antenie TVP 2 (FILM)

SOBOTA: ,,Kraina wilka, niedźwiedzia i… yeti.” Góry Słonne na antenie TVP 2 (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Ciągnące się po horyzont długie pofalowane grzbiety porośnięte lasami. Często spowite mgłami. Niewiele tu ludzkich osad w dolinach. Pewnie dzięki temu zachowały się niezwykle czyste, górskie rzeki i pierwotne fragmenty puszczy karpackiej.

Mowa o Górach Słonnych i Pogórzu Przemyskim, które będą bohaterami kolejnego odcinka Misja Natura emitowanego na antenie TVP 2.

Naukowcy  twierdzą, że nie ustępują one bioróżnorodnością i wartością Puszczy Białowieskiej. Ważne są nie tylko rosnące na stokach wiekowe buki i jodły, ale także to co znajduje się pod nimi. Powalone przez czas i zawieruchy potężne pnie powoli ulegają rozkładowi, stając się domem dla wielu rzadkich organizmów. Niektórych nie spotkamy tak licznie nigdzie indziej.

Podobnie z ptakami. To rejon najliczniejszego występowania orła przedniego w Polsce. Szybujące majestatyczne sylwetki dostrzeżemy zadzierając głowy i wpatrując się pomiędzy korony drzew. To kraina wilka, niedźwiedzia i …yeti? Cóż, dla Gosi i Romka to będzie kolejne wyzwanie. Podążajmy ich tropem po ostojach Natura 2000 Góry Słonne i Pogórze Przemyskie.

Kolejny odcinek serialu Misja Natura z udziałem Gór Słonnych w roli głównej już w sobotę o godzinie 13.25 w TVP 2.

źródło: eko-Sanok
foto: kard trailera siódmego odcinka serialu
film: youtube.com/ Misja Natura

23-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)