REKLAMA
REKLAMA

Krótka lekcja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W środę lescy policjanci byli gośćmi dzieci spędzających swoje zimowe ferie w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Caritas” w Myczkowcach.

Stu osiemdziesięciu najmłodszych mieszkańców województwa podkarpackiego miało okazje przypomnieć sobie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

574391531W trakcie wizyty u dzieci zaproszeni funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Mundurowi objaśniali, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Przypominali, jakie są zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie.

Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi.

Policjanci przypominali, w jaki sposób najmłodsi powinni być przewożeni w samochodach – o korzystaniu z fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze mówili także o obowiązku noszenia odblasków – w konkursie przeprowadzonym na zakończenie spotkania dzieci miały okazję nie tylko popisać się swoja wiedzą o bezpieczeństwie, ale tez otrzymać odblaskowe opaski i smycze.

źródło: KPP Lesko

06-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)