REKLAMA
REKLAMA

Kto nowym wojewodą? Ruszyła giełda nazwisk

PODKARPACIE. Zmiana ekipy rządzącej pociągnie za sobą zmiany w Urzędach Wojewódzkich. Na Podkarpaciu z funkcją wojewody pożegna się Małgorzata Śmigielska-Chomycz i wicewojewoda Grażyna Borek. Kto zajmie ich miejsce?

Formalnie decyzję podejmie nowy premier rządu. Wśród kandydatów podawane są osoby: Jerzego Cyprysia, Alicji Wosik i Ewy Draus.

Według doniesień gazety codziennej Super Nowości, przytoczone trzy nazwiska to najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji wojewody podkarpackiego.

Jerzy Cypryś – przewodniczący klubu radnych PiS, przymierzany jest także do fotela przewodniczącego Sejmiku Województwa. Bogdan Romaniuk – obecny przewodniczący wskoczyłby bowiem na miejsce wicemarszałka Wojciecha Buczaka, który zdobył mandat posła.

Dziennikarzom Super Nowości udało się dowiedzieć, że: „w sprawie obsady stanowiska wojewody podkarpackiego obowiązuje „umowa dżentelmeńska”, która zakłada, że skoro marszałek województwa jest z okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego, to wojewoda ma pochodzić z okręgu przemysko-krośnieńskiego”. W związku z powyższym, z listy wymienionych kandydatów, wypadłaby także Ewa Draus.

Gazeta codzienna podaje, że wśród kandydatów wymieniani są ponadto Adam Pęzioł (były wojewoda przemyski), Janusz Fudała (prezes RARR), poseł Bogdan Rzońca oraz Zbigniew Sieczkoś (były wojewoda rzeszowski).

cyhomycz-wosik

red.

30-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)