REKLAMA
REKLAMA

Łącznik obwodnicy Sanoka za 18 mln zł wybuduje województwo? „Pozytywna opinia marszałka”

SANOK / PODKARPACIE. Podczas styczniowego spotkania burmistrza Tadeusza Pióro z marszałkiem Władysławem Ortylem poruszono między innymi kwestię ewentualnego przejęcia budowy najdłuższego łącznika obwodnicy Sanoka przez Urząd Marszałkowski. – Marszałek wyraził pozytywną opinię – mówi burmistrz.

W ciągu liczącej niespełna 7 km obwodnicy Sanoka planowane jest wybudowanie dwóch łączników. Dłuższy z nich (1,5 km) pochłonie około 18 mln zł. Chodzi o trakt, który połączy obwodnicę z Rondem Beksińskiego.

Miasto nie ma szans na zabezpieczenie odpowiednich środków, a zarówno nam jak i władzom województwa zależy, aby obwodnica była jak najlepiej skomunikowana z miastem. Nowa droga to jedno, ale niezwykle istotne są zjazdy. Sanok jest piękny i warto go odwiedzać. Mamy naprawdę bogatą ofertę, chociażby dwa muzea znajdujące się na 2. i 3. miejscu na Podkarpaciu jeśli chodzi o liczbę odwiedzających – zaznacza Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Jak deklaruje gospodarz miasta, władze województwa doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna dla Sanoka, ale również dla połączenia z Bieszczadami jest nowa droga.

Marszałek oczekuje od nas przygotowania odpowiednich dokumentów. Wstępnie opracowali je poprzednicy, my zajmiemy się finalizacją – wyjaśnia były członek zarządu województwa podkarpackiego.

Obwodnica Sanoka ma mieć długość 6,9 km i ma się zaczynać na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 886 (skrzyżowanie rozdzielające trasy na Krosno i Rzeszów). Jej koniec znajdować się będzie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z ul. Łany (okolice stacji paliw). Obwodnica będzie częścią drogi krajowej nr 28 (Zator – Medyka).

Nowa droga będzie skomunikowana z miastem za pośrednictwem dwóch łączników: do ronda Beksińskiego i do ul. Okulickiego. W przebiegu trasy planowane jest umiejscowienie 8 mostów, 4 wiaduktów, 7 przejść dla małych zwierząt, 6 przejść dla średnich i małych zwierząt, ekranów akustycznych o długości około 450 metrów. W ramach inwestycji powstanie 10,75 km dróg dojazdowych.

Harmonogram przygotowania i realizacja obwodnicy miasta Sanoka

– Uzyskanie DUŚ – 03-04.2014,
– Opracowanie Koncepcji Programowej obwodnicy – 10.2014,
– Podpisanie umowy na realizację obwodnicy w systemie projektuj-buduj – 06.2015,
– Opracowanie projektu budowlanego – 12.2015,
– Uzyskanie decyzji ZRiD – 06.2016,
– Realizacja obwodnicy – 07.2016 – 09.2018.

PLAN SYTUACYJNY OBWODNICY SANOKA

8B duży

IMG_5481Rondo Beksińskiego. Na prawo od znaków miejsce, w którym powstanie łącznik z obwodnicą Sanoka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ODBWODNICA: Dwudziestu chętnych do budowy obwodnicy Sanoka

źródło: Red., GDDKiA Oddział Rzeszów

14-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)