REKLAMA
REKLAMA

Łącznik obwodnicy Sanoka za 18 mln zł wybuduje województwo? „Pozytywna opinia marszałka”

SANOK / PODKARPACIE. Podczas styczniowego spotkania burmistrza Tadeusza Pióro z marszałkiem Władysławem Ortylem poruszono między innymi kwestię ewentualnego przejęcia budowy najdłuższego łącznika obwodnicy Sanoka przez Urząd Marszałkowski. – Marszałek wyraził pozytywną opinię – mówi burmistrz.

W ciągu liczącej niespełna 7 km obwodnicy Sanoka planowane jest wybudowanie dwóch łączników. Dłuższy z nich (1,5 km) pochłonie około 18 mln zł. Chodzi o trakt, który połączy obwodnicę z Rondem Beksińskiego.

Miasto nie ma szans na zabezpieczenie odpowiednich środków, a zarówno nam jak i władzom województwa zależy, aby obwodnica była jak najlepiej skomunikowana z miastem. Nowa droga to jedno, ale niezwykle istotne są zjazdy. Sanok jest piękny i warto go odwiedzać. Mamy naprawdę bogatą ofertę, chociażby dwa muzea znajdujące się na 2. i 3. miejscu na Podkarpaciu jeśli chodzi o liczbę odwiedzających – zaznacza Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Jak deklaruje gospodarz miasta, władze województwa doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna dla Sanoka, ale również dla połączenia z Bieszczadami jest nowa droga.

Marszałek oczekuje od nas przygotowania odpowiednich dokumentów. Wstępnie opracowali je poprzednicy, my zajmiemy się finalizacją – wyjaśnia były członek zarządu województwa podkarpackiego.

Obwodnica Sanoka ma mieć długość 6,9 km i ma się zaczynać na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 886 (skrzyżowanie rozdzielające trasy na Krosno i Rzeszów). Jej koniec znajdować się będzie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z ul. Łany (okolice stacji paliw). Obwodnica będzie częścią drogi krajowej nr 28 (Zator – Medyka).

Nowa droga będzie skomunikowana z miastem za pośrednictwem dwóch łączników: do ronda Beksińskiego i do ul. Okulickiego. W przebiegu trasy planowane jest umiejscowienie 8 mostów, 4 wiaduktów, 7 przejść dla małych zwierząt, 6 przejść dla średnich i małych zwierząt, ekranów akustycznych o długości około 450 metrów. W ramach inwestycji powstanie 10,75 km dróg dojazdowych.

Harmonogram przygotowania i realizacja obwodnicy miasta Sanoka

– Uzyskanie DUŚ – 03-04.2014,
– Opracowanie Koncepcji Programowej obwodnicy – 10.2014,
– Podpisanie umowy na realizację obwodnicy w systemie projektuj-buduj – 06.2015,
– Opracowanie projektu budowlanego – 12.2015,
– Uzyskanie decyzji ZRiD – 06.2016,
– Realizacja obwodnicy – 07.2016 – 09.2018.

PLAN SYTUACYJNY OBWODNICY SANOKA

8B duży

IMG_5481Rondo Beksińskiego. Na prawo od znaków miejsce, w którym powstanie łącznik z obwodnicą Sanoka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ODBWODNICA: Dwudziestu chętnych do budowy obwodnicy Sanoka

źródło: Red., GDDKiA Oddział Rzeszów

14-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)