REKLAMA
REKLAMA

,,Letni Dzień”, czyli Scena Dorosłych w BWA Galerii Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. Teatr BWA (Scena Dorosłych), zaprasza na spektakl „Letni Dzień” według Sławomira Mrożka. ,,Można się zabić nawet pół godziny przed śmiercią…”

„Wszystko jest nie tak. Myślimy, działamy, a wszystko, co myślimy i działamy, podszyte jest czasami wyznaną, najczęściej niewyznaną niepewnością: to nie tak, nie tędy, nie to…” – pisał przed laty Sławomir Mrożek. Słowa te idealnie oddają stan duchowy dwójki  bohaterek „Letniego dnia”. Jednej nic się w życiu nie udaje, drugiej – wręcz przeciwnie, sukcesy przychodzą niemal bez wysiłku. Obydwie  są jednak nieszczęśliwe. Obie są  zdania, że ich egzystencja jest smutna i jałowa. Obie  zamierzają ją przerwać. Dziwnym zrządzeniem losu, wybierają to samo miejsce i czas na popełnienie samobójstwa. W konsekwencji wchodzą sobie w drogę i… zaczynają  dyskutować na temat sensu istnienia. Niebawem jednak ich spór schodzi na dalszy plan, kiedy poznają interesującego i nieco tajemniczego mężczyznę… Pojawiają się też inni bohaterowie letniego dnia…

BWA Galeria Sanocka
Czwartek, 24 września
godz. 17.30

Występują:
Anna Boczar
Olga Gruber
Maria Bugajska – Konrad
Wacław Bojarski
Andrzej Kutiak

Adaptacja:
Katarzyna Krawiec i Sławomir Woźniak

Muzyka:
Łukasz  Sabat

Kostiumy:
Maria Bugajska – Konrad

Reżyseria:
Sławomir Woźniak

Spektakl towarzyszy Międzynarodowej Konferencji Naukowej –  (organizowanej przez PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku) Na pograniczach kultur i narodów. Kultura – sztuka – edukacja.

Wstęp bezpłatny

zaproszenie

23-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)