REKLAMA
REKLAMA

,,Letni Dzień”, czyli Scena Dorosłych w BWA Galerii Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. Teatr BWA (Scena Dorosłych), zaprasza na spektakl „Letni Dzień” według Sławomira Mrożka. ,,Można się zabić nawet pół godziny przed śmiercią…”

„Wszystko jest nie tak. Myślimy, działamy, a wszystko, co myślimy i działamy, podszyte jest czasami wyznaną, najczęściej niewyznaną niepewnością: to nie tak, nie tędy, nie to…” – pisał przed laty Sławomir Mrożek. Słowa te idealnie oddają stan duchowy dwójki  bohaterek „Letniego dnia”. Jednej nic się w życiu nie udaje, drugiej – wręcz przeciwnie, sukcesy przychodzą niemal bez wysiłku. Obydwie  są jednak nieszczęśliwe. Obie są  zdania, że ich egzystencja jest smutna i jałowa. Obie  zamierzają ją przerwać. Dziwnym zrządzeniem losu, wybierają to samo miejsce i czas na popełnienie samobójstwa. W konsekwencji wchodzą sobie w drogę i… zaczynają  dyskutować na temat sensu istnienia. Niebawem jednak ich spór schodzi na dalszy plan, kiedy poznają interesującego i nieco tajemniczego mężczyznę… Pojawiają się też inni bohaterowie letniego dnia…

BWA Galeria Sanocka
Czwartek, 24 września
godz. 17.30

Występują:
Anna Boczar
Olga Gruber
Maria Bugajska – Konrad
Wacław Bojarski
Andrzej Kutiak

Adaptacja:
Katarzyna Krawiec i Sławomir Woźniak

Muzyka:
Łukasz  Sabat

Kostiumy:
Maria Bugajska – Konrad

Reżyseria:
Sławomir Woźniak

Spektakl towarzyszy Międzynarodowej Konferencji Naukowej –  (organizowanej przez PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku) Na pograniczach kultur i narodów. Kultura – sztuka – edukacja.

Wstęp bezpłatny

zaproszenie

23-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)