Łucznicy w świetnej formie. Kolejne medale zdobyte w Krakowie (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. W dniu 19 września 2015 roku w Krakowie odbyły się zawody łucznicze pn. Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach wystartowało 192 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Ukrainy i z Czech w tym 4 łuczniczki z UKS Górnik Humniska i 12 z Sagit Humniska. Młodzicy z klubu Sagit rywalizowali również w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i to z sukcesami.

W Lajkoniku zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Dzieci młodsze:
Ryba Oliwia z klubu Górnik zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal, Konieczko Karolina zajęła 6 miejsce, Hordij Michał zajął 10 miejsce, Bor Szymon – 17 miejsce, Woś Patryk – 18 miejsce.

Dzieci starsze:
Bednarczyk Jakub zajął 9 miejsce, Warchałowska Adrianna – 17, Mazur Aleksandra – 18, Chudzikiewicz Emilia – 20, Piotrowski Kacper – 25, Miciak Martyna – 27 miejsce.

Młodzik młodszy: Janocha Ewa zajęła 13 miejsce.

Młodzik starszy:
Lasek Dawid wynikiem 627 pkt zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal, Patrycja Piotrowska zajęła 4 miejsce tuż za podium, Kędra Kamil – 6, Kij Konrad – 7 miejsce.

W strzelaniu specjalnym  do tarczy Lajkonika Dawid Lasek zajął 2 miejsce.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Dawid Lasek zajął 2 miejsce zdobywając srebrny medal, Patrycja Piotrowska zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Kędra Kamil zajął 4 miejsce, Konrad Kij – 5 miejsce natomiast Ewa Janocha 10 miejsce.

Drużyna męska młodzików w składzie: Dawid Lasek, Kamil Kędra i Konrad Kij zajęli 1 miejsce zdobywając złoty medal.

W klasyfikacji punktowej klubów Sagit Humniska z wynikiem 10,17 pkt zajął 4 miejsce. Dla dzieci i młodzików były to ostatnie zawody na torach otwartych.