REKLAMA
REKLAMA

Marysia Korzeniowska stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (FILM)

Marysia Korzeniowska stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (FILM)

WARSZAWA / SANOK. 24 listopada br. uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku Maria Korzeniowska została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyplomy wręczył laureatom Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin na uroczystości w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Stypendia przyznawane są uczniom szkół kształcących w zawodach artystycznych, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów. Umożliwiają realizację indywidualnych potrzeb stypendysty, np. zakup instrumentu, pokrycie kosztów konkursu czy warsztatów.

Marysia Korzeniowska 2015

Maria Korzeniowska jest znakomitą gitarzystką, uczącą się pod kierunkiem dr Iwony Bodziak. W ostatnich latach wygrywała wiele prestiżowych konkursów i festiwali, m. in.: I miejsce podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego „Gitara Viva!”, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Giraltovcach oraz I miejsce w Internet Music Competition w Belgradzie (Serbia). Znalazła się tym samym w elitarnej grupie 50 najlepszych uczniów szkół muzycznych w Polsce, którzy otrzymali takie nagrody.

Marysia Korzeniowska

materiał nadesłany
foto: archiwum PSM w Sanoku/nadesłane

03-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)