REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Mercedes, rowery, tablice i żółw – weekend na granicy

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili kilka prób przemytu. W Placówce Straży Granicznej w Medyce zatrzymano dwa kradzione rowery o łącznej wartości 3 tysięcy złotych.

Przez granicę próbował je przewieźć  35 – letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni z Medyki wspólnie z funkcjonariuszami Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych i Celnych w Świecku ustalili, że rowery zostały skradzione na terenie Niemiec. Ukraińcowi postawiono zarzut popełnienia paserstwa.

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali kradzionego Mercedesa Sprinter. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG stwierdzili wyraźną ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. Okazało się, że samochód również został skradziony na terenie Niemiec. Mercedesem próbował wyjechać na Ukrainę 47 – letni Polak. Zarówno pojazd jak i kierowcę zatrzymano. Wartość Mercedesa oszacowano na 27 tysięcy złotych.

Zatrzymane rowery i Mercedesa przekazano funkcjonariuszom Policji z KP w Medyce celem dalszego prowadzenia spraw.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali dwie litewskie tablice rejestracyjne poszukiwane od kilku dni. Tablice próbował wywieźć z terytorium Unii Europejskie 55 – letni obywatel Ukrainy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z KP w Radymnie.

Na koniec weekendu, w niedzielę, funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Medyce w pobliżu budynku odpraw pieszych znaleźli …. żółwia. Żółw grzecznie spacerował blisko linii granicy. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że jest to żółw stepowy i znajduje się on w wykazie zwierząt zagrożonych wyginięciem konwencji CITES (Międzynarodowa Konwencja o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem). Żółw prawdopodobnie został wyrzucony z obawy przed kontrolą graniczna. Nietypowy podróżny trafił do ogrodu zoologicznego w Zamościu.

full_acb3f412d8847c385ce0cf057b5fbc82

BOSG

02-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)