REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy sukces sanoczanina! Rafał Pałacki zagrał z najlepszymi akordeonistami (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rafał Pałacki, uczeń klasy dyplomowej akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku, uczestniczył w dn. 11 – 15 marca br. w XIII Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Limbaži na Łotwie.

Jako laureat wielu konkursów międzynarodowych został tam zaproszony przez organizatorów do udziału w 4 koncertach festiwalowych (na każdym grał inne utwory), obok znakomitych wykonawców z 9 krajów, m.in. z Włoch, Rosji, Mołdawii, Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. Wszystkie jego występy zostały przyjęte bardzo gorąco przez licznie zgromadzoną publiczność festiwalową.

rafal palacki 3

Trzy pierwsze koncerty odbyły się w pięknej – na ok. 600 miejsc – Sali Koncertowej Miejskiego Domu Kultury –  wypełnionej całkowicie gośćmi i uczestnikami festiwalu. Czwarty finałowy koncert odbył się w  znanej Sali Koncertowej „Ave Sol” w Rydze i ten występ został przyjęty szczególnym aplauzem, a Rafał został zmuszony do bisowania. Gościem koncertu była przedstawicielka Ambasady RP w Rydze, Pani Jolanta Wiśnioch, która po koncercie wyraziła Rafałowi i jego pedagogowi Andrzejowi Smolikowi najwyższe uznanie za wspaniałe promowanie Polski i Sanoka na Łotwie. Wyrazem tego była notatka ze zdjęciami z tego koncertu umieszczona na stronie internetowej Ambasady oraz list z wyrazami uznania przesłany mailem do  dyrekcji Sanockiej Szkoły.

Warto nadmienić, że Pani Jolanta Wiśnioch miała okazję być w Sanoku i wyraziła swój zachwyt obrazami Beksińskiego w Muzeum Historycznym oraz marzenie, aby wystawę tego wspaniałego artysty można było  zaprezentować na Łotwie.

rafal palacki

Ten owocny wyjazd artystyczny był możliwy dzięki pomocy sponsorów: Pana Prezesa Bolesława Szybista z Firmy Herb, Pana Prezesa Marka Łęckiego – Stomil Sanok oraz Firmy ATW SA Zagórz, a 4 koncerty Rafała były piękną promocją Sanoka i Polski na Łotwie, tym bardziej, że fragment występu Rafała został zaprezentowany w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego Telewizji Łotewskiej.

j wisnioch

List z wyrazami uznania przesłany mailem do dyrekcji Sanockiej Szkoły.

rafal palacki 2
materiał nadesłany

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)