REKLAMA
REKLAMA

Młode piłkarki z Pobiedna były bliskie występu na Stadionie Narodowym

SANOK / PODKARPACIE. Zabrakło bardzo niewiele, aby marzenia dziewczynek (uczennic klasy trzeciej szkoły podstawowej) Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Pobiednie spełniły się.

14 kwietnia zespół z Pobiedna reprezentujący powiat sanocki w Finale Wojewódzkim Podkarpacia w piłce nożnej dziewczynek U-10 turnieju „Z podwórka na stadion” zajął w Stalowej Woli III miejsce.

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Zespół z Pobiedna zajął I miejsce w grupie, pokonując kolejno: UKS nr 1 z Kolbuszowej (3:1), reprezentację  SP z Tyniowic (7:0) oraz zespól SP z Dębicy (4:2).  W ćwierćfinale  reprezentantki naszego regionu wygrały z drużyną SP w Zmiennicy (4:1). W meczu półfinałowym ponownie spotkały się z drużyną UKS nr 1 z Kolbuszowej. Tym razem (dość pechowo) przegrały 1:3. W meczu o 3 miejsce pokonały (6:2) drużynę SP w Jamach.

Drużyna wykazała się dużą skutecznością. Łącznie dziewczynki zdobyły 25 bramek, a Klaudia Maciejko została najlepszą snajperką turnieju strzelając 17 bramek. Zawody obserwował trener reprezentacji kobiet U – 19 pan Marcin Kasprowicz, który z uwagą przyglądał się umiejętnościom strzeleckim młodej zawodniczki.

Wielka szkoda, bo zabrakło niewiele, aby wystąpić w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w dniu 2 maja.

tymbark1

Na zdjęciu stoją od lewej: Klaudia Maciejko, Roksana Skiba, Wiktoria Jadwisieńczak, Sandra Sowa, Martyna Śliwianka, Karolina Gratkowska. Opiekun grupy: Rafał Marzec

materiał nadesłany

21-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)