REKLAMA
REKLAMA

Młode piłkarki z Pobiedna były bliskie występu na Stadionie Narodowym

SANOK / PODKARPACIE. Zabrakło bardzo niewiele, aby marzenia dziewczynek (uczennic klasy trzeciej szkoły podstawowej) Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Pobiednie spełniły się.

14 kwietnia zespół z Pobiedna reprezentujący powiat sanocki w Finale Wojewódzkim Podkarpacia w piłce nożnej dziewczynek U-10 turnieju „Z podwórka na stadion” zajął w Stalowej Woli III miejsce.

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Zespół z Pobiedna zajął I miejsce w grupie, pokonując kolejno: UKS nr 1 z Kolbuszowej (3:1), reprezentację  SP z Tyniowic (7:0) oraz zespól SP z Dębicy (4:2).  W ćwierćfinale  reprezentantki naszego regionu wygrały z drużyną SP w Zmiennicy (4:1). W meczu półfinałowym ponownie spotkały się z drużyną UKS nr 1 z Kolbuszowej. Tym razem (dość pechowo) przegrały 1:3. W meczu o 3 miejsce pokonały (6:2) drużynę SP w Jamach.

Drużyna wykazała się dużą skutecznością. Łącznie dziewczynki zdobyły 25 bramek, a Klaudia Maciejko została najlepszą snajperką turnieju strzelając 17 bramek. Zawody obserwował trener reprezentacji kobiet U – 19 pan Marcin Kasprowicz, który z uwagą przyglądał się umiejętnościom strzeleckim młodej zawodniczki.

Wielka szkoda, bo zabrakło niewiele, aby wystąpić w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w dniu 2 maja.

tymbark1

Na zdjęciu stoją od lewej: Klaudia Maciejko, Roksana Skiba, Wiktoria Jadwisieńczak, Sandra Sowa, Martyna Śliwianka, Karolina Gratkowska. Opiekun grupy: Rafał Marzec

materiał nadesłany

21-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)