REKLAMA
REKLAMA

Na bieszczadzkie drogi wyjeżdża coraz więcej jednośladów. Policja apeluje o ostrożność

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Słoneczny i ciepły weekend sprawił, że w ostatnich dniach na bieszczadzkich drogach można było zaobserwować wzmożony ruch kierujących jednośladami.

Jazda rowerem, motorowerem czy motocyklem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przestrzegamy przepisów w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów jest nadmierna prędkość i zajechanie drogi przez kierujących samochodami. Zarówno kierujący motocyklami jak i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Kierowcy samochodów muszą być świadomi, że zarówno rowerzysta jak i motocyklista należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale prawa na drodze mają takie same jak kierowcy innych pojazdów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

U progu nowego sezonu apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek na drodze pomoże wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu. Nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu w powiecie leskim czuwać też będą policjanci drogówki na motocyklach.

Frank Kehren

źródło: KPP Lesko
foto: flickr.com/ Frank Kehren

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)