REKLAMA
REKLAMA

Na fałszywych wizach chcieli dostać się do Unii. Celem były Włochy

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Pięciu obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili wizy aby dostać się na terytorium Unii Europejskiej zatrzymali wczoraj (tj. 10 grudnia) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Krościenku prowadząc kontrolę legalności pobytu cudzoziemców w Polsce, zatrzymali do kontroli w miejscowości Bachórzec dwa busy. Podróżowali nimi obywatele Ukrainy. Strażnicy graniczni ujawnili, że 30 – letni Ukrainiec aby otrzymać wizę umożliwiającą wjazd na teren Polski posłużył się podrobionym zaproszeniem do współpracy. Ukrainiec miał rzekomo prowadzić wspólną działalność gospodarczą z gospodarstwem rolnym na terenie województwa mazowieckiego. Okazało się, że nikt takiego zaproszenia do współpracy nigdy mu nie wystawił. Mężczyzna przyznał się, że dokument podrobił gdyż chciał w ten sposób dotrzeć na teren Unii Europejskiej. W rzeczywistości planował pracować jako kierowca – wożąc obywateli Ukrainy do Włoch. Wobec Ukraińca wszczęto postępowanie karne w związku z popełnieniem przestępstwa posługiwania się podrobionym dokumentem.

W kolejnym busie funkcjonariusze SG z Krościenka zatrzymali dwie Ukrainki – w wieku 46 i 48 lat. Jedna z kobiet posiadała wizę umożliwiającą jej prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski a druga z kobiet miała tzw. wizę pracowniczą, dzięki której mogła podjąć legalną działalność zarobkowa w naszym kraju. Obie stwierdziły, że Polska jest dla nich tylko krajem tranzytowym, a w rzeczywistości udają się do pracy do Włoch.

Również wczoraj, funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku zatrzymali 48 – letnią obywatelkę Ukrainy. Zgodnie z posiadanymi dokumentami kobieta miała pracować jak sprzątaczka w firmie w Wieliczce. Podczas kontroli powiedziała funkcjonariuszom SG, że nigdy nie miała zamiaru zgłosić się do swojego pracodawcy w Polsce. Wiza była jej potrzebna tylko do tego aby wyjechać do pracy we Włoszech.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Huwnikach zatrzymali wczoraj 23 – letnią Ukrainkę. Kobieta miała podjąć pracę w Wólce Kosowskiej, ale przyznała się że wyłudziła wizę aby wyjechać do Włoch.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzje  o unieważnieniu wiz oraz o zobowiązaniu do powrotu na teren Ukrainy z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 6 miesięcy.

full_57063e11cabbf02e0f28812b812fe457

źródło: BiOSG

14-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)