REKLAMA
REKLAMA

Najlepsi uhonorowani. Do kogo w tym roku trafiły Podkarpackie Nagrody NIKE?

PODKARPACIE. W sobotę w hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyła się gala finałowa Podkarpackiej NIKE 2014. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. Najwięcej powodów do radości mają zespoły z Krosna oraz Rzeszowa.

Najlepszy Zawodnik Futsalowy
Dawid Pigdan (Góral Tryńcza)
– Jest mi bardzo miło , że zostałem wyróżniony i nagrodzony w tej kategorii. Tym bardziej, że nagrodę wręczył mi m.in. trener reprezentacji Polski w futsalu Pan  Andrea Bucciol. Nie ukrywam, że chciałbym w przyszłości zagrać w jego drużynie. To takie moje marzenie, a póki co cieszę się  z otrzymanej nagrody. To dla mnie duża motywacja do tego, że warto się starać i ciężko trenować.

Zawodniczka Roku
Sabina Wargacka (Resovia Rzeszów)
– Nie spodziewałam się, ze wygram. Pozwolę sobie jednak na pewną dozę nieskromności. Dla mnie miniony rok był naprawdę udany, jestem zadowolona z tego jak odbudowałam się po kontuzji. W Resovii jestem też trenerką, co jest dla mnie dodatkowym obciążeniem i wyzwaniem. Teraz moim celem jest by kiedyś moja podopieczna mogła się cieszyć z tytułu Piłkarski Roku. Sama zaś po cichu marzę, by powalczyć w przyszłości o tytuł Trenera Roku. Wiem jednak, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Najlepszy Młodzieżowiec
Kamil Jakubowski (Stal Rzeszów)
– Dziękuję za docenienie mojej gry, to duże wyróżnienie dla mnie. Analizując moja postawę  w minionym roku, to dużo bardziej jestem zadowolony z tego co pokazałem jesienią. W tej nagrodzie ma swój duży  udział trener Andrzej Szymański, który dał mi szansę  zaprezentowania swoich umiejętności. Jestem też wdzięczny kolegom z drużyny, bo to grając u ich boku, mogłem się pokazać i zostać wyróżniony.

Trener – Wychowawca Młodzieży
Grzegorz Raus (Beniaminek Krosno)
– Ta nagroda to piękne ukoronowanie mojej dziesięcioletniej pracy z młodzieżą. Akurat w tym roku obchodzę taka małą rocznicę. Rzeczywiście kilka razy byłem nominowany w tej kategorii, ale na pewno nie przegrywałem z byle kim. Teraz tym bardziej się  cieszę, że zostałem wyróżniony, bo moimi „konkurentami” byli znakomici fachowcy od pracy z młodymi zawodnikami.

Odkrycie Roku
Szymon Kaliniec (Resovia Rzeszów)
– Gdy dowiedziałem się o nominacji byłem bardzo zaskoczony. Oczywiście pozytywnie. Teraz, gdy okazało się, że wygrałem, mam jeszcze większe powody do zadowolenia. Mam nadzieję, że to nie ostatnia tego typu nagroda w moim życiu. Bez wątpienia jest ona bardzo motywująca.

Trener Roku
Szymon Szydełko (Karpaty Krosno)
– Uważam, że każdy z trenerów, którzy zostali nominowani, zasługiwał na Podkarpacka Nike. Tym bardziej cieszę się, że to mi przypadła. Przyznam uczciwie, że się nie spodziewałem i już z samej nominacji bardzo się cieszyłem. Na pewno w sportowy sposób postaram się odwdzięczyć moim podopiecznym. To dzięki ich dobrej grze zostałem wyróżniony.

Drużyna Roku
Karpaty Krosno
– Nieskromnie powiem, że jadąc do Rzeszowa na Galę, liczyliśmy, że nie wrócimy z pustymi rękami. W końcu mieliśmy aż pięć nominacji. Cieszę się, że kapitułą doceniła dobre wyniki naszej drużyny. To nagroda dla piłkarzy, trenerów i działaczy naszego klubu. Chcemy nadal tak dobrze grać. Póki co naszym celem nie jest awans do II ligi, ale wygrana w każdym kolejnym meczu. Jeśli będziemy punkty zdobywać z taką regularnością jak w minionym roku, to wówczas możemy wygrać III ligę podkarpacko-lubelską – komentuje Paweł Szczygieł, prezes Karpat.

Piłkarz Roku
Kamil Randujl (Stal Mielec)
– Radość z nagrody jest wielka, choć ta trafiła się w akurat przykrym dla mnie momencie, bo właśnie doznałem kontuzji wykluczającej mnie z gry na kilkanaście tygodni. Dlatego nie mogłem osobiście odebrać wyróżnienia i przyjechać na Galę Piłkarską, czego bardzo żałuję. Podkarpacka Nike to dla mnie dowód, że warto się starać. Jakiś czas temu miałem również kłopoty ze zdrowiem, ale nie poddałem się, ciężko trenowałem, a w minionym roku grałem na takim poziomie, że jak widać zostało to docenione. Teraz też nie zamierzam się załamywać tylko będę walczył o jak najszybszy powrót na boisko. Mam nadzieję, że już w maju pomogę Stali w meczach ligowych.

za: Podkarpacki ZPN
foto: flickr.com / B Mlry

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)