REKLAMA
REKLAMA

Najwybitniejszy poeta na najwyższym poziomie poetyckim. Janusz Szuber z ,,Orfeuszem” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin, wybitny poeta niezwykle szanowany nie tylko w środowisku literackim. Galeria ,,25. obrazów” w sanockim Zamku gościła przyjaciół, wydawców oraz samego Janusza Szubera, który w sobotnie popołudnie odebrał literacką nagrodę ,,Orfeusz”.

W sanockim zamku pojawili się nie tylko przyjaciele poety, którzy opowiadając historie związane z Januszem Szuberem w roli głównej, bawili zgromadzonych gości. Sobotnia uroczystość była także okazją do pierwszego spotkania wybitnego sanoczanina z ,,nowymi” włodarzami miasta.

Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesław Banach witał laureata nagrody ,,Orfeusz” oraz zaproszonych gości takimi słowami:

Mistrz, bo tak go tutaj nazywamy – Janusz Szuber to niezwykła postać. Miejmy nadzieję, że nasi wnukowie będą wymieniać spotkanie z nim jako jedno z najważniejszych w ich życiu. My – sanoczanie jesteśmy tobie wierni Januszu. Twoja poezja jest niezwykła, ale słuchanie jej w twoim wykonaniu to coś absolutnie wyjątkowego, czego każdy powinien w swoim życiu doświadczyć.

W tak podniosłym dniu nie mogło zabraknąć przyjaciół Janusza Szubera: Tomasza Burka, prof. Wojciecha Ligęzy, Antoniego Libery, Małgorzaty Nycz, prof. Ryszarda Nycza, Małgorzaty Sienkiewicz-Woskowicz oraz burmistrza miasta Sanoka Tadeusza Pióro, Piotra Uruskiego, Edwarda Olejko, marszałek Marii Kurowskiej, wicewojewody Grażyny Borek, przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego Waldemara Ocha, a także sanoczan, którzy od lat z ogromnym zamiłowaniem wczytują się w twórczość laureata.

Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego za najlepszy tomik roku przyznana została właśnie Januszowi Szuberowi za tom ,,Tym razem wyraźnie”, który poruszył serca nie tylko czytelników, ale także jury, w którego skład wchodzili:  Tomasz Burek, Wojciech Kudyba, Antoni Libera, Wojciech Ligęza, Wojciech Kass oraz przewodniczący jury Jarosław Ławski.

Janusz Szuber czyta swoje wiersze:

,,Tu wszystko”

,,O chłopcu mieszającym powidła”

youtube.com/strona poety

13-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)