REKLAMA
REKLAMA

Najwybitniejszy poeta na najwyższym poziomie poetyckim. Janusz Szuber z ,,Orfeuszem” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin, wybitny poeta niezwykle szanowany nie tylko w środowisku literackim. Galeria ,,25. obrazów” w sanockim Zamku gościła przyjaciół, wydawców oraz samego Janusza Szubera, który w sobotnie popołudnie odebrał literacką nagrodę ,,Orfeusz”.

W sanockim zamku pojawili się nie tylko przyjaciele poety, którzy opowiadając historie związane z Januszem Szuberem w roli głównej, bawili zgromadzonych gości. Sobotnia uroczystość była także okazją do pierwszego spotkania wybitnego sanoczanina z ,,nowymi” włodarzami miasta.

Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesław Banach witał laureata nagrody ,,Orfeusz” oraz zaproszonych gości takimi słowami:

Mistrz, bo tak go tutaj nazywamy – Janusz Szuber to niezwykła postać. Miejmy nadzieję, że nasi wnukowie będą wymieniać spotkanie z nim jako jedno z najważniejszych w ich życiu. My – sanoczanie jesteśmy tobie wierni Januszu. Twoja poezja jest niezwykła, ale słuchanie jej w twoim wykonaniu to coś absolutnie wyjątkowego, czego każdy powinien w swoim życiu doświadczyć.

W tak podniosłym dniu nie mogło zabraknąć przyjaciół Janusza Szubera: Tomasza Burka, prof. Wojciecha Ligęzy, Antoniego Libery, Małgorzaty Nycz, prof. Ryszarda Nycza, Małgorzaty Sienkiewicz-Woskowicz oraz burmistrza miasta Sanoka Tadeusza Pióro, Piotra Uruskiego, Edwarda Olejko, marszałek Marii Kurowskiej, wicewojewody Grażyny Borek, przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego Waldemara Ocha, a także sanoczan, którzy od lat z ogromnym zamiłowaniem wczytują się w twórczość laureata.

Nagroda Poetycka im. K.I. Gałczyńskiego za najlepszy tomik roku przyznana została właśnie Januszowi Szuberowi za tom ,,Tym razem wyraźnie”, który poruszył serca nie tylko czytelników, ale także jury, w którego skład wchodzili:  Tomasz Burek, Wojciech Kudyba, Antoni Libera, Wojciech Ligęza, Wojciech Kass oraz przewodniczący jury Jarosław Ławski.

Janusz Szuber czyta swoje wiersze:

,,Tu wszystko”

,,O chłopcu mieszającym powidła”

youtube.com/strona poety

13-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)