REKLAMA
REKLAMA

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni! Uczeń Gimnazjum w Zagórzu jednym z nich (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 23 maja w WDK w Rzeszowie pod przewodnictwem prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów marszałka Władysława Ortyla odbyły się uroczyste obchody „Dnia Samorządowca” połączone z Jubileuszem 25-lecia odrodzonej samorządności w Polsce.

Podczas uroczystej gali Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas wręczyli nagrody dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia.

W tym roku Starostwo Powiatowe w Sanoku nominowało jednego ucznia z całego powiatu sanockiego i został nim  Mateusza  Witowicza z Gimnazjum  w Zagórzu, który znalazł się w gronie 25 najlepszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Mateusz odebrał gratulacje z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego  Władysława Ortyl oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jacka Wojtasa.

d1

Gimnazjalista ma na swoim koncie szereg osiągnięć i sukcesów gł. z zakresu biologii, fizyki i chemii, żeby wymienić najważniejsze od 2014 r. :
podwójny laureat  Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego,
podwójny laureat Międzynarodowego Konkursu  Fizycznego „Lwiątko”,
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu  „Zdrowie i jego ochrona”.
Laureat (Im.) i finalista Ogólnopolskiego Konkursu „ASTROBOT”,
Laureat (I m.) Ogólnopolskiego Konkursu  Ekologicznego EKOTEST,
Laureat (I m.) Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z Biologii i z Chemii,
Finalista (V m.)  Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego w Szczecinie,
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyczne ścieżki” w Warszawie,
Dwukrotny laureat odznaki „Złoty Kwant” i finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Poszukiwanie Talentów”  w Warszawie,
podwójny Laureat Wojewódzkiego Konkursu „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”,
Laureat  Konkursu Biologicznego „Poznaj swoje ciało” pod patronatem podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Laureat I m. w konkurencji zespołowej w XXV edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „FLOREK”, i zdobywca I m. w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Osobliwość przyrodnicza w jednym kadrze”.
Laureat Konkursów Biochemicznych, Przyrodniczo-Leśnych i Ekologicznych organizowanych przez I LO i II LO w Sanoku oraz LO i ZSzL w Lesku,
Laureat Konkursów Fotograficznych na poziomie powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim m.in. „Fotomatematyka”, „Różnorodność biologiczna BdPN i otuliny”, „Zjawiska fizyczne w świecie roślin, zwierząt i człowieka” ,

Uczeń od 2013 r. jest Stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, w ramach którego uczestniczył kilkakrotnie w obozach naukowych, warsztatach i sympozjach naukowych prezentując swoje prace, badania i doświadczenia m.in. w Warszawie, w Pasterce i w Serocku.
Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć

materiał nadesłany

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)