REKLAMA
REKLAMA

,,Naród, który traci pamięć, traci tożsamość” (FILM)

,,Naród, który traci pamięć, traci tożsamość” (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 30 kwietnia br. w Gimnazjum nr 4 w Sanoku uczniowie uczcili święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejna rocznica nawiązywała do słów Jana Pawła II ,,Naród, który traci pamięć, traci tożsamość”.


Uczniowie, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali tę uroczystość, chcieli przybliżyć swym koleżankom i kolegom doniosłość aktu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenki zaprezentowane przez gimnazjalistów skłoniły publiczność do refleksji na temat wiedzy o historii Ojczyzny. Piękna recytacja oraz pojawienie się na scenie Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wraz z Marszałkiem Małachowskim pozwoliły odbyć podróż w czasie i zaznać niezwykłej atmosfery tych szczególnych dni. Liczne pieśni patriotyczne czy tańce narodowe wzbogaciły uroczystość spotkania.
Tego samego dnia grupa uczniów reprezentowała szkołę, biorąc udział w VII MPW, kiedy to zaprezentowali wydarzenie z lat 80 XX w. i zwycięską walkę Polaków z komunizmem. Dziękujemy młodzieży za wspaniałą lekcję historii.

materiał nadesłany

G4

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)