REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: ,,Ostatnia Miłość” w Sanockim Domu Kultury

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Ostatnia miłość”, który odbędzie się 14 października 2015 roku o godz. 18.00  Przedstawienie jest realizowane  w ramach programu „Teatr Polska”.

Występują: Samuel Atzmon –Wircer, Alicja Jachiewicz, Stefan Szmidt, Ewa Kozłowska. Teatr: Fundacja Kresy 2000

„Ostatnia miłość” to tragikomedia przedstawiająca losy czworga mieszkańców nowojorskiej kamienicy. Główny bohater, Harry Bendiner ma 82 lata, jest polskim Żydem doświadczonym przez los w czasach Holokaustu. Dziś wiedzie dostatnie i bezstresowe życie w towarzystwie swojego sekretarza, zresztą jedynego przyjaciela. Kiedy do apartamentu obok wprowadza się bogata i piękna wdowa, bohater traci głowę. Już po jednej rozmowie z kobietą, Harry zakochuje się i składa małżeńską propozycję. Zbyt piękne, aby było prawdziwe?

APM_3986

Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005 roku w Izraelu. Główną rolę zagrał wówczas Samuel Atzmon Wircer (założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Yiddishpiel w Tel Awiwie), który po blisko dziesięciu latach wystąpił także w polskiej prapremierze w Biłgoraju.

APM_3982

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Sanockim Domu Kultury
Zapraszamy również na warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów występujących w spektaklu, które będą miały miejsce 14.X.2015 w godz. 15-17 oraz po przedstawieniu ok. godz. 20. Zapisy w Sanockim Domu Kultury. Ilość miejsc ograniczona.

ostatnia milość_esanok

SDK

05-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)