REKLAMA
REKLAMA

Nielegalna broń zatrzymana na granicy w Krościenku

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. W niedzielę, 29 listopada na przejściu granicznym w Krościenku zatrzymano 35 – letniego Polaka, który w samochodzie przewoził broń palną sportową. Mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jej posiadanie.

Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej znaleźli pod siedzeniem tylnym samochodu marki AUDI 80 broń palną sportową z laserem marki KBKS. Mężczyzna – mieszkaniec województwa podkarpackiego twierdził, że zapomniał iż przewozi w samochodzie broń. 35 – latek nie miał zezwolenia na posiadanie broni palnej.

kroscienko

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 263 § 2 kk tj. posiadanie broni bez  wymaganego zezwolenia, funkcjonariusze SG wszczęli czynności wyjaśniające. KBKS został zabezpieczony i przekazany do depozytu Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

kroscienko2

źródło: BiOSG

01-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)