REKLAMA
REKLAMA

Nielegalna broń zatrzymana na granicy w Krościenku

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. W niedzielę, 29 listopada na przejściu granicznym w Krościenku zatrzymano 35 – letniego Polaka, który w samochodzie przewoził broń palną sportową. Mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jej posiadanie.

Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej znaleźli pod siedzeniem tylnym samochodu marki AUDI 80 broń palną sportową z laserem marki KBKS. Mężczyzna – mieszkaniec województwa podkarpackiego twierdził, że zapomniał iż przewozi w samochodzie broń. 35 – latek nie miał zezwolenia na posiadanie broni palnej.

kroscienko

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 263 § 2 kk tj. posiadanie broni bez  wymaganego zezwolenia, funkcjonariusze SG wszczęli czynności wyjaśniające. KBKS został zabezpieczony i przekazany do depozytu Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

kroscienko2

źródło: BiOSG

01-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)