Nieudany początek drugiej fazy PHL dla sanoczan. STS przegrywa w Krakowie

KRAKÓW / MAŁOPOLSKIE. Zawodnicy Ciarko PBS Bank KH Sanok przegrali w meczu wyjazdowym z Comarch Cracovią 4:1 w ramach pierwszego spotkania drugiej fazy rozgrywek. Jedyną bramkę dla sanoczan zdobył Marek Strzyżowski.

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Patrik Svitana, który popisał się celnym strzałem po szarży prawym skrzydłem. Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji krakowianie powiększyli przewagę po dobitce Adama Domogały. W 30. minucie szans Skrabalakowi nie dał Karol Kisielewski, wykorzystując bardzo dobre podanie Wróbla. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania przywrócił sanoczanom Marek Strzyżowski, który w 34. minucie odpowiedział bramką na 3:1. „Pasy” nie dały jednak dojść do głosu rywalom, a wynik spotkania w 51. minucie ustalił Grzegorz Pasiut.

1:0 Patrik Svitana (Petr Sinagl – Rafał Dutka) 5 na 5 – 16:09
2:0 Adam Domogała (Peter Novajovsky – Maciej Urbanowicz) 5 na 5 – 21:36
3:0 Karol Kisielewski (Marek Wróbel) 5 na 5 – 29:44
3:1 Marek Strzyżowski 5 na 5 – 33:41
4:1 Grzegorz Pasiut (Filip Drzewiecki) 4 na 5 – 50:36