REKLAMA
REKLAMA

Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

Dzisiaj (tj. 3 lutego) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyśłu odbyło się ślubowanie 40 nowych funkcjonariuszy. Nowych strażników granicznych w szeregach Bieszczadzkiego OSG przywitał Komendant Oddziału– płk SG Piotr Patla.

Wśród świeżo upieczonych funkcjonariuszy jest 5 kobiet. Dwie osoby pochodzą spoza naszego województwa (jedna z lubelskiego i jedna ze świętokrzyskiego). Większość z nowo przyjętych funkcjonariuszy ma wykształcenie wyższe – aż 23 osoby. Od poniedziałku 9 lutego nowi strażnicy graniczni rozpoczną  8 – miesięczne szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Po zdaniu egzaminów, już jako kaprale SG, wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG aby w praktyce wykorzystać wiedzę zdobyta na kursie.

Wszyscy przeszli dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne obejmujące m.in.: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz test sprawności fizycznej.

Służba w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej cieszy się w województwie podkarpackim bardzo duża popularnością. W 2014 roku zostało złożonych 2000 podań o pracę. Do służby wcielono 109 osób. Od początku bieżącego roku do Wydziału Kadr i Szkolenia BOSG wpłynęło już 200 podań. W tym roku w szeregi BOSG ma wstąpić łącznie 130 nowych funkcjonariuszy.

BOSG

05-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.