REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

Dzisiaj (tj. 3 lutego) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyśłu odbyło się ślubowanie 40 nowych funkcjonariuszy. Nowych strażników granicznych w szeregach Bieszczadzkiego OSG przywitał Komendant Oddziału– płk SG Piotr Patla.

Wśród świeżo upieczonych funkcjonariuszy jest 5 kobiet. Dwie osoby pochodzą spoza naszego województwa (jedna z lubelskiego i jedna ze świętokrzyskiego). Większość z nowo przyjętych funkcjonariuszy ma wykształcenie wyższe – aż 23 osoby. Od poniedziałku 9 lutego nowi strażnicy graniczni rozpoczną  8 – miesięczne szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Po zdaniu egzaminów, już jako kaprale SG, wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG aby w praktyce wykorzystać wiedzę zdobyta na kursie.

Wszyscy przeszli dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne obejmujące m.in.: testy psychologiczne, badania na wariografie, sprawdzenie wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz test sprawności fizycznej.

Służba w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej cieszy się w województwie podkarpackim bardzo duża popularnością. W 2014 roku zostało złożonych 2000 podań o pracę. Do służby wcielono 109 osób. Od początku bieżącego roku do Wydziału Kadr i Szkolenia BOSG wpłynęło już 200 podań. W tym roku w szeregi BOSG ma wstąpić łącznie 130 nowych funkcjonariuszy.

BOSG

05-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)