REKLAMA
REKLAMA

O naukach przyrodniczych wiedzą prawie wszystko. Zagórscy gimnazjaliści osiągają kolejne sukcesy (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Młodzi pasjonaci biologii, chemii i ekologii kolejny już raz dają nam powód do dumy i dowodzą, że ich poprzednie sukcesy nie były przypadkowe. Na razie za wcześnie jeszcze na ostateczne podsumowania, ale pierwsze dni wiosny przyniosły naszym uczniom wiązankę sukcesów przyrodniczych.

W tym roku uczniowie Gimnazjum w Zagórzu wzięli udział łącznie w kilkunastu konkursach przyrodniczych od kuratoryjnych, po przedmiotowe o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i  ogólnopolskim m.in.  w:
Wojewódzkim konkursie kuratoryjnym z biologii laureatem został Mateusz Witowicz, a finalistami – Daniel Kozdraś i Jakub Wańcowiat,
Wojewódzkim konkursie kuratoryjnym z chemii tytuł finalisty zdobył – Cypriam Felenczak.
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Olimpus laureatami z Biologii –  zostali  Mateusz Witowicz i Daniel Kozdraś, natomiast tytuł laureata z Chemii otrzymali Łukasz Burger i Jakub Pelechowicz z klasy I  oraz  Mateusz Witowicz i Cyprian Felenczak z kl. III.
Drużyna naszego gimnazjum – Mateusz Witowicz, Wiktoria Fal i Daniel Kozdraś zdobyła I m. zespołowo oraz II i IV m.  indywidualnie w finale Wojewódzkiego Konkursu  „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, organizowanego pod patronatem Kuratora Oświaty przez Bieszczadzki Park Narodowy.

W Ogólnopolskimi konkursie ,,Osobliwość przyrody w jednym kadrze” Szkolne Koło Młodych Zagórskich Ekologów zdobyło I, a w konkursie „Pejzaże inaczej” – III miejsce. Konkursy są realizowane w ramach udziału naszych ekologów w XXVI edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”.

W powiatowym konkursie dla szkół gimnazjalnych „Biochemik – z pierwiastkami za pan brat” zorganizowanym przez II LO w Sanoku – I miejsce ex aequo otrzymali Justyna Setnik i Mateusz Witowicz.

W rejonowym konkursie ekologicznym „Ziemia nie jest naszą własnością” nasi gimnazjaliści Justyna Setnik, Daniel Kozdraś, Jakub Wańcowiat, Mateusz Witowicz i Wiktoria Fal zdobyli I, II, III, IV i VI miejsca dystansując pozostałe zespoły.
W rejonowym „Konkursie wiedzy Przyrodniczo-Leśnej” organizowanym przez Zespół Szkół Leśnych tytuł laureata zdobył Mateusz Witowicz.

Cieszy fakt, że w konkursowych zmaganiach chętnie uczestniczy tak liczna grupa gimnazjalistów,  nie tylko z klas trzecich ale również  pierwszych i drugich. Ponadto uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją realizują zadania kolejnej edycji Harcerskiej  Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”, włączają się w podejmowane przez szkołę działania pro środowiskowe oraz uczestniczą w Programie Edukacji Ekologicznej realizowanym we współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym.
Opiekunem merytorycznym uczniów była Krystyna Witowicz – nauczyciel biologii i chemii w gimnazjum.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał nadesłany

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)