REKLAMA
REKLAMA

O naukach przyrodniczych wiedzą prawie wszystko. Zagórscy gimnazjaliści osiągają kolejne sukcesy (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Młodzi pasjonaci biologii, chemii i ekologii kolejny już raz dają nam powód do dumy i dowodzą, że ich poprzednie sukcesy nie były przypadkowe. Na razie za wcześnie jeszcze na ostateczne podsumowania, ale pierwsze dni wiosny przyniosły naszym uczniom wiązankę sukcesów przyrodniczych.

W tym roku uczniowie Gimnazjum w Zagórzu wzięli udział łącznie w kilkunastu konkursach przyrodniczych od kuratoryjnych, po przedmiotowe o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i  ogólnopolskim m.in.  w:
Wojewódzkim konkursie kuratoryjnym z biologii laureatem został Mateusz Witowicz, a finalistami – Daniel Kozdraś i Jakub Wańcowiat,
Wojewódzkim konkursie kuratoryjnym z chemii tytuł finalisty zdobył – Cypriam Felenczak.
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Olimpus laureatami z Biologii –  zostali  Mateusz Witowicz i Daniel Kozdraś, natomiast tytuł laureata z Chemii otrzymali Łukasz Burger i Jakub Pelechowicz z klasy I  oraz  Mateusz Witowicz i Cyprian Felenczak z kl. III.
Drużyna naszego gimnazjum – Mateusz Witowicz, Wiktoria Fal i Daniel Kozdraś zdobyła I m. zespołowo oraz II i IV m.  indywidualnie w finale Wojewódzkiego Konkursu  „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, organizowanego pod patronatem Kuratora Oświaty przez Bieszczadzki Park Narodowy.

W Ogólnopolskimi konkursie ,,Osobliwość przyrody w jednym kadrze” Szkolne Koło Młodych Zagórskich Ekologów zdobyło I, a w konkursie „Pejzaże inaczej” – III miejsce. Konkursy są realizowane w ramach udziału naszych ekologów w XXVI edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”.

W powiatowym konkursie dla szkół gimnazjalnych „Biochemik – z pierwiastkami za pan brat” zorganizowanym przez II LO w Sanoku – I miejsce ex aequo otrzymali Justyna Setnik i Mateusz Witowicz.

W rejonowym konkursie ekologicznym „Ziemia nie jest naszą własnością” nasi gimnazjaliści Justyna Setnik, Daniel Kozdraś, Jakub Wańcowiat, Mateusz Witowicz i Wiktoria Fal zdobyli I, II, III, IV i VI miejsca dystansując pozostałe zespoły.
W rejonowym „Konkursie wiedzy Przyrodniczo-Leśnej” organizowanym przez Zespół Szkół Leśnych tytuł laureata zdobył Mateusz Witowicz.

Cieszy fakt, że w konkursowych zmaganiach chętnie uczestniczy tak liczna grupa gimnazjalistów,  nie tylko z klas trzecich ale również  pierwszych i drugich. Ponadto uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją realizują zadania kolejnej edycji Harcerskiej  Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”, włączają się w podejmowane przez szkołę działania pro środowiskowe oraz uczestniczą w Programie Edukacji Ekologicznej realizowanym we współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym.
Opiekunem merytorycznym uczniów była Krystyna Witowicz – nauczyciel biologii i chemii w gimnazjum.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał nadesłany

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)