REKLAMA
REKLAMA

O obowiązku noszenia odblasków przypominała brzozowska policja (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu brzozowskiego, jak i całego województwa, policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach akcji funkcjonariusze egzekwowali od rowerzystów i pieszych stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a najmłodszym uczestnikom rozdawali odblaski.

Wczoraj brzozowscy policjanci prowadzili wzmożone działania „Niechronieni uczestnicy ruch drogowego”. Funkcjonariusze w głównej mierze zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów i pieszych, gdyż ta grupa uczestników ruchu drogowego jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo w sytuacji zderzenia się z pojazdem.

Najczęściej popełniane wykroczenia przez rowerzystów to: jazda po chodnikach, przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, głównie oświetlenia. W przypadku pieszych główne zastrzeżenia dotyczą przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonych miejscach, przebiegania przez ulicę oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

W ramach prowadzonej akcji policjanci z brzozowskiej drogówki nie tylko egzekwowali stosowanie się do przepisów, ale i edukowali najmłodszych. Asp.szt. Kazimierz Barański – asystent Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, przypomniał dzieciom jakie zachowania na drodze są prawnie zabronione i mogą powodować dla nich realne zagrożenie tj. przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych, przewożenie pasażerów na rowerze, przebieganie przez jezdnię. Omówił także właściwe wyposażenie roweru. Na zakończenie wszyscy otrzymali elementy odblaskowe. Zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym zapewnią ich użytkownikom większą widoczność na drodze a zarazem wpłynął na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa.

Jesień to trudny okres zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Leżące na jezdni liście i padający deszcz, utrudniają warunki drogowe i znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu. Pamiętajmy również, że szybciej zapada zmrok, co zdecydowanie ogranicza widoczność na drodze pieszego czy nieoświetlonego rowerzysty. Dlatego apelujemy o zastosowanie się do przepisów ruchu drogowego i korzystanie z elementów odblaskowych.

źródło: KPP Brzozów

23-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)