REKLAMA
REKLAMA

O potrzebach i oczekiwaniach osób starszych podczas debaty policyjnej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Bezpieczeństwo i zagrożenia dla osób starszych” to temat debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, instytucji oraz zainteresowane osoby prywatne.

Debata miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Sanoku przy współpracy Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Sanoku.

Gospodarzem debaty był nadkom. Jerzy Górecki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku oraz Andrzej Pańko – Prezes Stowarzyszenia Sanockiego Uniwersytetu III Wieku. W spotkaniu wzięli udział m.in.: podinsp. Alina Pieniążęk i mł. asp. Jacek Siek z Komendy Wojewódzkiej Policji  w Rzeszowie, przedstawiciele samorządów, instytucji, których praca związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa, słuchacze Sanockiego Uniwersytetu III Wieku oraz inne zainteresowane osoby.

Podczas spotkania asp. Monika Hędrzak oraz sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel policjantki Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sanoku omówiły metody i sposoby działania oszustów. Przedstawiły informacje na temat ryzyka związanego z korzystaniem z usług finansowych niepodlegających szczególnemu nadzorowi, jak też z kupowaniem towarów za pośrednictwem akwizytorów lub podczas specjalnych prezentacji.

W debacie uczestniczyli także st. asp. Arkadiusz Bober – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sanoku oraz Dorota Krygowska przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, którzy omówili zagrożenia związane z bezpieczeństwem seniorów na drodze i wręczyli uczestnikom debaty odblaskowe opaski.

Podczas debaty odbyła się dyskusja, w czasie której zaproszeni goście zadawali funkcjonariuszom pytania, jak też zgłaszali swoje uwagi i propozycje. Spotkanie pozwoliło na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii ich bezpieczeństwa.

Pani Czesławie Kurasz wiceprezes Sanockiego Uniwersytetu III Wieku składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkich za udział w debacie – podsumowują sanoccy policjanci.

źródło: KPP Sanok

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)