REKLAMA
REKLAMA

O potrzebach i oczekiwaniach osób starszych podczas debaty policyjnej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Bezpieczeństwo i zagrożenia dla osób starszych” to temat debaty społecznej, która odbyła się wczoraj w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, instytucji oraz zainteresowane osoby prywatne.

Debata miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.

Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Sanoku przy współpracy Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Sanoku.

Gospodarzem debaty był nadkom. Jerzy Górecki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku oraz Andrzej Pańko – Prezes Stowarzyszenia Sanockiego Uniwersytetu III Wieku. W spotkaniu wzięli udział m.in.: podinsp. Alina Pieniążęk i mł. asp. Jacek Siek z Komendy Wojewódzkiej Policji  w Rzeszowie, przedstawiciele samorządów, instytucji, których praca związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa, słuchacze Sanockiego Uniwersytetu III Wieku oraz inne zainteresowane osoby.

Podczas spotkania asp. Monika Hędrzak oraz sierż. sztab. Izabela Rowińska-Ciępiel policjantki Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sanoku omówiły metody i sposoby działania oszustów. Przedstawiły informacje na temat ryzyka związanego z korzystaniem z usług finansowych niepodlegających szczególnemu nadzorowi, jak też z kupowaniem towarów za pośrednictwem akwizytorów lub podczas specjalnych prezentacji.

W debacie uczestniczyli także st. asp. Arkadiusz Bober – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Sanoku oraz Dorota Krygowska przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, którzy omówili zagrożenia związane z bezpieczeństwem seniorów na drodze i wręczyli uczestnikom debaty odblaskowe opaski.

Podczas debaty odbyła się dyskusja, w czasie której zaproszeni goście zadawali funkcjonariuszom pytania, jak też zgłaszali swoje uwagi i propozycje. Spotkanie pozwoliło na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów w kwestii ich bezpieczeństwa.

Pani Czesławie Kurasz wiceprezes Sanockiego Uniwersytetu III Wieku składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkich za udział w debacie – podsumowują sanoccy policjanci.

źródło: KPP Sanok

19-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)