REKLAMA
REKLAMA

O uzależnieniach i zagrożeniach współczesnego świata na spotkaniu Osadzonych z gimnazjalistami (ZDJĘCIA)

 

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wychowawcy Działu Penitencjarnego wraz ze skazanymi spotkali się z uczniami bieszczadzkich gimnazjów. Spotkania były realizowane w ramach programu Cogito Ergo Sum.

Celem programu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą współczesność. Uczniowie poprzez takie spotkania mogą nabyć wiedzę na temat uzależnień oraz konsekwencjach konsumpcyjnego stylu życia – mówi mjr Robert Sikora, starszy wychowawca Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych.

ODAweDYwMA,_dsc1511
Spotkania realizowane były w zespołach szkół w Ropience i Uhercach Mineralnych. Udział w nich brał udział również osadzony Grzegorz, odbywający karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione pod wpływem alkoholu.

Udział w takich spotkaniach przez skazanych jest kluczowy do osiągnięcia planowanych efektów wychowawczych, gdyż program ten skierowany jest nie tylko do osadzonych młodocianych, ale też w ramach profilaktyki skierowanych do uczniów pobliskich placówek oświatowych – dodaje Robert Sikora.

W trakcie spotkania uczniowie poznali również specyfikę pracy w warunkach zakładu karnego i aresztu śledczego oglądając film dokumentalny obrazujący podkarpacką Służbę Więzienną oraz uczestniczyli w dyskusji na temat filmu Więzienie – stracony czas.

W przyszłości planujemy, aby spotkania z uczniami odbywały się cyklicznie. Nie chcemy zamykać się w obrębie jednostki penitencjarnej. Dlatego, proszę aby placówki zainteresowane naszą ofertą  zgłaszały się do Zakładu w Uhercach Mineralnych – podsumowuje mjr Adam Nieznański, oficer prasowy zakładu karnego.

Tekst: mjr Robert Sikora, Michał Bąk
Zdjęcia: mł. chor. Tomasz Bodio
źródło: ZK w Uhercach Mineralnych

05-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)